Foto: Ar senlaicīgām 'odziņām' pārbagāts mājoklis Balvos
Foto: Kristīne Jurgena

"Pats skaistākais jaunas mājvietas tapšanā ir pirmais brīdis, kad, ieejot pilnīgi svešā telpā, iztēlojies, kā tā varētu izskatīties pēc tam", portālam "Tava Māja" atklāj Sandra, kura kopā ar vīru Jāni un ģimeni izlolojuši ļoti gaumīgu dzīvokli Latgales pusē. Šoreiz virtuāli dosimies uz Balviem un pavērsim durvis mājoklim, kurā netrūkst sīkumu, kam pieķert acis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sandra un Jānis paši dzīvo un kopj savu lauku māju un īpašumus dažu kilometru attālumā no Balviem. Arī tur maz pa mazam daudz kas tiek remontēts un atjaunots, lai pašiem un viņu lielajai ģimenei būtu skaisti un ērti. Nepieciešamību pēc maza stūrīša pilsētā noteica pati dzīve, jo visa ģimenes rosīšanās – darbs, jaunākās meitas Tīnas skola un pulciņi – noris pilsētā. "Parēķinot telpu remontu un vēlāk arī uzturēšanas izmaksas, bija skaidrs, ka gribam mazu un komfortablu mājvietu, kur nepieciešamības gadījumā pašiem apmesties un ciemiņus uzņemt," teic Sandra. Tā pirms diviem gadiem ģimene iegādājusies dzīvokli pašā pilsētas centrā, daudzdzīvokļus mājas 5. stāvā.

"Šodien jau nevajag būt lielam gudriniekam vai māksliniekam, lai skaisti iekārtotu mājvietu. Tik daudz grāmatu, žurnālu, ideju internetā un iespēju to visu iegādāties. Taisni prieks!" norāda Jānis, piebilstot, ka pirms 30 gadiem, kad būvējis māju, par to tikai sapņot varējis.

Savienojot Sandras un Jāņa ģimenes sieviešu uzburtās vīzijas ar vīriešu praktisko rīcību divu gadu garumā, tapis gaišs un gaumīgi iekārtotais mājoklis. Saimnieki gan norāda, ka ne jau viss ir tikai pašu radīts. Lielākos darbus veica un palīdzēja savas jomas meistari.

Foto: Ar senlaicīgām 'odziņām' pārbagāts mājoklis Balvos
Foto: Kristīne Jurgena

Darbs sākts ar veco tapešu noņemšanu, iekšējo ūdens, kanalizācijas tīklu sakārtošanu, skaitītāju uzstādīšanu. Ģimene atteicās arī no gāzes padeves. Sākotnēji bija plānots atjaunot ne tikai vecās koka grīdas, bet arī logus un durvis, taču profesionāļi un lietu pārzinātāji logus un durvis ieteica tomēr nomainīt. Tā kā nolemts, ka logi un durvis būs tikai un vienīgi koka, šis bijis lielākais ieguldījums jaunajā īpašumā. Tieši tie un vēlāk arī iegādātā lāde mājoklītim piedod īpašu auru un siltumu, uzskata saimnieki.

Tā kā dzīvoklis ir ļoti maziņš, katrs stūrītis dzīvoklī rūpīgi izplānots – lai ir gan skaisti, gan praktiski, piemēram, niša gultai ir tieši kā nomērīta. Savukārt vannasistabā Sandra un Jānis vēlējušies ko vienkāršu un neparastu. Šujmašīnu, uz kuras kāju pamata uzbūvēts izlietnes plauktiņš, par simbolisku samaksu atstājusi iepriekšējā saimniece, bet ozolkoka plauktiņš, ko vietējie meistari apstrādājuši, nācis no saimnieku lauku mājas šķūņa augšas. Sandra un Jānis Igaunijas pilsētiņā Viru atklājuši kādu būvniecības preču salonveikalu, kur arī iegādājušies vannasistabas flīzes un santehnikas piederumus. Daudzas lietas sūtītas un pirktas internetā, taču nepieciešamais virtuvei gan pirkts tepat Latvijā.

Sandra ar smaidu atceras, ka visu, ko nevarēja atrast vai iegadāties vajadzīgajā krāsā, vienkārši kārotajā tonī nokrāsojusi. "Tā kā esam zaļā dzīvesveida piekritēji, ļoti labprāt iegādājamies un dodam otru dzīvi lietotām precēm – sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Tā pie mums nonākuši vairāki interjera priekšmeti, piemēram, vecā lāde, pītais krēsls, vannasistabas durvis, trauki un bilžu rāmīši," teic saimnieki. Viņi uzskata, ka vecās mēbeles un priekšmeti ļoti labi harmonē un izskatās ar jaunām un modernām lietām.

Tags

Balvi Dzīvoklis Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti