Foto: stock.xchng
Dekoratīvā līmplēve ir labs veids kā atjaunot mājas dizainu un vecas mēbeles, tomēr, lai vizuālais efekts nepārvērstos defektā, līmplēve ir pareizi jāuzlīmē uz virsmas. Interjerā un dekoratīvajos darbos līmplēvi var izmantot dažādos veidos: atjaunot kādas dzīvojamās telpas dizainu, izdaiļot nolietotas mēbeles - galvenais ir likt lietā izdomu, liecina DELFI Māja un Dārzs aptaujāto ekspertu padomi.

Latvijā dekoratīvo līmplēvju cenas ir visai demokrātiskas un tādēļ nav pārlieku jāuztraucas pat gadījumā, ja pirmajā virsmu aplīmēšanas reizē, darbošanās ar līmplēvi nav izdevusies perfekti.

Tomēr, lai mājai ar līmplēves palīdzību izveidotu kādu skaistu lietu, ir jānoskaidro atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem, kurus izceļ lietpratēji:

1. Kas jādara ar virsmu, uz kuras tiks klāta līmplēve?

Ar mazgāšanas līdzekli no virsmas nomazgā netīrumus, putekļus un taukus. Visvieglāk ir strādāt ar līdzenu virsmu, tomēr gadījumā, ja virsma nav līdzena un uz tās ir izciļņi, plaisas vai buktes - ar špakteli vai īpašu grunti nelīdzenumus jāizlīdzina. Koka virsmām ideālā gadījumā jābūt nolakotām vai gruntētām, bet betona virsmām - nokrāsotām ar eļļas krāsu.

2. Kā no līmplēves izgriezt vajadzīgo detaļu?

Plēves "kreisajā" pusē, kas darināta no papīra, ir 1 cm lielas rūtiņas, kas paredzētas, lai atvieglotu līmplēves nogriešanu. Taisnstūra formas gabalus visērtāk izgriezt ar tapešu naža un lineāla palīdzību, atstājot malās nepieciešamo rezervi. Arī līmplēvi ar ornamentu jāizgriež ar rezervi, taču tad gan jāorientējas nevis uz līmplēves "kreiso", bet gan "labo" jeb raksta pusi. Sarežģītus rakstus iespējams izgriezt, detaļas uzzīmējot uz līmplēves papīra daļas.

3. Kā pareizi uzlīmēt līmplēvi uz virsmas?

Jāatdala dažus centimetrus no līmplēves papīra pamatnes īsās malas, pēc tam līmplēvi pieliek pie virsmas un sāk to aplīmēt. Lai izlīdzinātu līmplēvi, uz nelielām virsmām var izmantot sausu krāsas rullīti vai gadījumā, ja mājās nav šādiem darbiem paredzētu profesionālu instrumentu, izmantot attiecīga izmēra dēlīti, kas ietīts flaneļa audumā. Ar pusapļa kustībām no centra uz malām izlīdzinot un pielīmējot līmplēvi, pakāpeniski jānoņem tās papīra pamatne. No maziem gaisa burbulīšiem uz jau pielīmētas līmplēves iespējams atbrīvoties, tos pārdurot ar adatu, bet no lielākiem - tajos izdarot mazu iegriezumu ar ļoti asu nazi.

4. Kā apstrādāt līmplēves malas?

Aplīmējot stūrus, jāiegriež tā 45 grādu leņķī attiecībā pret stūri un līmplēves rezerve jāpārlaiž pār stūri. Lai aplīmētu neregulāru stūri, nepieciešams līmplēves rezervi ar sānu pielocīt pie virsmas stūra.

5. Ja ar līmplēvi plānots aplīmēt lielu platību?

Šādā gadījumā lielākās grūtības var radīt līmplēves nobīdīšanās tās pielīmēšanas brīdī. No tā iespējams izvairīties, uzklājot uz virsmas tapešu līmi un veicot virsmas aplīmēšanu, kamēr virsma ir mitra. Tā kā līmplēve ir ūdens necaurlaidīga, šādu virsmu aplīmēšanu iespējams veikt tikai virsmām, kas uzsūc mitrumu, piemēram, koka virsmām. Ar krāsošanas rullīša palīdzību izlīdzina līmplēvi uz virsmas tik ilgi, līdz līmplēves gabals ir nostājies paredzētajā vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!