Foto: LETA

Darbam mājā un dārzā ieteicams izmantot darba cimdus - tie atvieglo un padara ērtāku darbu, kā arī ļauj izvairīties no dažādām traumām. Ir ļoti daudz dažādu darba cimdu veidu un pārsvarā tie ir īpaši paredzēti kāda specifiska darba veikšanai. DELFI Māja un Dārzs pēc ekspertu viedokļu apkopošanas piedāvā iepazīties ar mājas un dārza darbos derīgo palīgu - cimdu veidiem.

Auduma/adītie cimdi visbiežāk izmantojami dārza darbos, lai pasargātu rokas no dažādiem netīrumiem.Šos cimdus ieteicams lietot dažādu uzkopšanas un citu darbu, kuros nav nepieciešama pastiprināta saķere (lapu grābšana, zaru vākšana u.c.), gadījumā.

Adīti cimdi ar poliamīda pumpiņām ir iedalāmi divās grupās: vienpusējie un abpusējie. Abpusējie cimdi ir universālāki, jo sevī apvieno divas funkcijas, kā arī no abām pusēm ir pārklāti ar pumpiņām, tādēļ tos iespējams lietot ilgāku laiku. Lapu grābšanai un citiem vieglākiem dārza darbiem var lietot to cimdu pusi, uz kuras neatrodas pumpiņas, savukārt, smagākiem darbiem (dažādu priekšmetu pārvietošanai, malkas zāģēšanai un skaldīšanai u.tml.) var lietot otru cimdu pusi, kura ir pārklāta ar poliamīda pumpiņām. Šīs pumpiņas nodrošina satveramā materiāla drošāku un ciešāku fiksēšanu un novērš izslīdēšanas iespējamību.

Cimdus ar mikropumpiņām paredzēts izmantot darbos, kur nepieciešama liela precizitāte un iespēja izmantot tausti, taču nav paaugstinātu prasību pret mehānisko iedarbību. Kā piemērus var minēt dažādu smalku materiālu šķirošanu, kā arī ogu un augļu vākšanu un pārvietošanu.

Ādas/auduma cimdi ir paredzēti dažādu montāžas darbu vaikšanai, bet var tikt izmantoti arī visos dārza darbos. Plānā āda nodrošina labu saķeri un roku ādas aizsardzību, savukārt auduma daļas nodrošina labu ādas elpošanu.

Cūkādas cimdi paredzēti darbiem, kuros nepieciešama pastiprināta drošība pret mehāniskiem bojājumiem. Biezā cūkāda samazina iespēju gūt traumas darba laikā. Šie cimdi ir arī ļoti ilgmūžīgi, taču nederēs darbu veikšanai, kuros nepieciešama precīza tauste.

Lielākoties darba cimdus jāizvēlas, vadoties pēc veicamo darbu specifikas un apjoma. Sevišķu uzmanību jāpievērš tam, vai veicot konkrēto darbu iespējama saskare ar materiāliem un vielām, kurus parastie darba cimdi nespēs aizturēt vai neitralizēt to iedarbību, tām nokļūstot uz ādas. Latvijas būvmateriālu veikalos ir pieejams plašs darba cimdu sortiments un pēc iepazīšanās ar darba cimdu tipiem, konsultanta ieteikumi šķitīs saprotamāki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!