Vācijas firma Robert Bosch ražo instrumentus profesionāļiem, amatieriem un instrumentus darbam dārzā. Tie visi ir iekarojuši augstu lietotāju novērtējumu, minētā zīmola elektroinstrumenti ir vieni no pārdotākajiem pasaulē savā segmentā.

Šo panākumu pamatā ir spēja radīt jaunus, specializētus elektroinstrumentus, izmantojot uzkrāto pieredzi un to radoši savienojot ar izcili augstu ražošanas kultūru un vismodernāko tehnoloģiju. Kādas ir Bosch plaša spektra elektrisko instrumentu priekšrocības, skaidro SIA Robert Bosch profesionālo elektroinstrumentu menedžeris Baltijas valstīs Māris Iekļavs.

"Gan publisko celtņu, gan privāto būvju celtniecības gaitā izmantojot rokas elektriskos instrumentus, tos neprasmīgi lietojot, neievērojot darba drošības noteikumus vai arī strādājot ar lētiem, nezināmas izcelsmes instrumentiem, var arī savainoties, gūt traumas, tāpēc jāņem vērā, ka drošāki ir darbarīki ar atpazīstamu zīmolu," norāda M. Iekļavs. "Darbarīkiem jābūt ne vien jaudīgiem un izturīgiem, bet jāsniedz arī ideāla aizsardzība."

Vairākas aizsardzības funkcijas

Lai darbu padarītu drošāku, Bosch nepārtraukti pilnveido savu ražojumu aizsardzības funkcijas, tos pielietojot. Tā leņķa slīpmašīnai ir izstrādātas piecas svarīgas aizsardzības funkcijas: automātiska disku bloķēšana, kad motors tiek izslēgts sekundes desmitdaļās; izveidots darbības atjaunošanas slēdzis, kas novērš to, ka ierīce atsāk automātiski darboties pēc elektrības padeves pārtraukuma; ierīkots aizsardzības apvalks, lai novērstu risku gūt ievainojumus no lidojošiem būvgružiem; ir dubulta vibrācijas kontrole, kā arī bremzes, kas ievērojami uzlabo aizsardzību, it īpaši šaurās darba vietās, jo leņķa slīpmašīnu iespējams apstādināt ātrāk, nekā tas bija iepriekš.

"Leņķa slīpmašīnas ir visbīstamākās starp elektriskajiem rokas instrumentiem. Šīs ierīces diski griežas ļoti lielā ātrumā - līdz pat 11 000 apgriezienu minūtē, tāpēc var gadīties, ka apstrādājamais materiāls (metāls, betons vai kas cits) neiztur šādu iedarbību un aizlido pa gaisu, apdraudot darbu veicēju," brīdina M. Iekļavs. "Diemžēl Latvijā būvdarbu veicēji nereti lēti nopirktām slīpmašīnām noņem aizsargdisku un arī izmanto nestandarta ripas, piemēram, uzliek zāģa ripu. Šāda rīcība pamatā ir ne vienam vien gadījumam, kad strādnieks gūst traumu. Bosch slīpmašīnām nav iespējams patvaļīgi noņemt diskus."

Pievērš uzmanību instrumentu korpusam

Svarīga pozīcija, ko paredz, ražojot profesionālus elektroinstrumentus, ir izturīga korpusa radīšana. Šajā nolūkā Bosch instrumentu plastmasas korpusa daļas ir izlietas no speciālas plastmasas, kas nevada elektrību, kā arī korpusa detaļas bieži vien ir pārklāta ar gumiju. "Mūsu firmas izstrādājumi ir aprīkoti arī ar aizsardzību, kas neļauj instrumentiem aizdegties vai darba veicējam dabūt elektriskās strāvas triecienu, ja, piemēram, strādājot ar elektrisko urbjmašīnu, gadās uzdurties elektrības vadiem. Taču, ja tāda pati situācija gadās, rīkojoties ar piecpadsmit latu vērtu, elektrotrieciens ir neizbēgams," zina teikt SIA Robert Bosch pārstāvis. "Tagad Eiropas jaunās regulas paredz, ka elektriskajiem instrumentiem nedrīkst būt metāla korpuss. Tam ir jābūt pārklātam ar plastmasu vai gumiju, kas nevada elektrību, lai var droši zāģēt ar figūrzāģi un urbt ar elektrisko urbjmašīnu. Visiem profesionālajiem elektroinstrumentiem ir aizsardzība pret elektrošoku, piemēram, tajos, kas darbojas ar akumulatoru, ir iestrādāts speciāls mikročips, kas atslēdz instrumentu, ja tas pārkarst."

Tikpat traumējoša iedarbība uz organismu ir vibrācijai, kas rodas, ilgstoši veicot darbu ar instrumentu, kas rada vibrāciju, piemēram, ar perforatoru. "Bosch ir radījis šā efekta novēršanas sistēmas - t.s. vibrācijas kontroles gredzenus, ko iestrādā gan perforatoros, gan slīpmašīnās, lai lietotājs pēc iespējas mazāk lietotājs sajustu ierīces vibrāciju."

Jaunās tehnoloģijas pagarina instrumentu kalpošanas laiku

Viens no jauninājumiem instrumentu ražošanā ir litija jonu tehnoloģijas izmantošana. "Šobrīd notiek ļoti strauja akumulatoru instrumentu attīstība, kuru izstrādē izmantota litija jonu tehnoloģija. Tā garantē vairākas priekšrocības, strādājot ar instrumentiem, kurus darbina akumulators, piemēram, ar akumulatora urbjmašīnu, ar ripzāģi, ar figūrzāģi, ar perforatoru. Šiem instrumentiem ir lielāka darbības brīvība, jo netraucē elektrības vads, var ērti piekļūt visām vietām, ir arī lielāka to drošība," uzskaita M. Iekļavs. "Īpašais elektroniskais mezgls pasargā akumulatora elementus no pārslodzes un pārkaršanas, tādējādi nodrošinot lielāku kalpošanas laiku. Lietotāja drošība ir viens no galvenajiem parametriem, kam Bosch pievērš uzmanību. Jau kaut viena pozīcija neatbilst augstajiem drošības standartiem, tiek aizliegta konkrētā instrumenta ražošana."

Vairāk informācijas meklē: www.bosch-elektroinstrumenti.lv


1. AR LITIJA JONU AKUMULATORU. Urbjmašīna GSR 14, 4 - 2 - Li ar trim akumulatoriem. Svars - 1, 3 kg; akumulatora spriegums - 14, 4 V; 1. griešanās ātrums: 0 - 400 apgriezieni minūtē, otrais griešanās ātrums: 0 - 1250 apgriezieniem minūtē; garantija - 3 gadi. Cena - Ls 144, 99

2. AR TRIM REŽĪMIEM. Perforators GBH 2400. Jauda - 800 W; triecienu spēks: no 0 līdz 3 J; apgriezieni tukšgaitā: no 0 līdz 900 apgriezieniem minūtē; maksimāli urbuma diametri - 24 mm (betonā), 13 mm (metālā), 68 mm (ar kroņurbi); svars - 2, 7 kg; garantija - 3 gadi; komplektācijā - koferis un dziļuma atdure. Cena - Ls 119, 99

3. PROFESIONĀLA. Triecienurbjmašīna GSB 13 RE. Nominālā jauda - 600 W; griešanās ātrums - 2800 apgriezieni minūtē, maksimālais urbuma diametrs: 13 mm (betonā), 10 mm (tēraudā) un 25 mm (kokā); svars - 1, 6 kg; garantija - 3 gadi; komplektācijā: papildu rokturis, dziļuma ierobežotājs un koferis. Cena - Ls 59, 99

4. AR DIMANTA DISKU. Leņķa slīpmašīna GWS 22 - 230 H ar dimanta disku un griešanas aizsargu. Jauda - 2200 W, diska diametrs - 230 mm; apgriezieni tukšgaitā - 6500; svars - 5, 2 kg; garantija - 3 kg. Cena - Ls 129, 99


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!