Lai paklājs nekļūst par alerģijas avotu
Foto: stock.xchng

Lai paklājs kalpotu iespējami ilgāk, nemainītu krāsu uz blāvāku, nekļūtu par alerģijas avotu, tas pareizi jākopj. "Delfi" apkopoja ārvalstu specializēto mediju ieteikumus par to, kā pareizi kopt paklāju.

Paklāju vismaz divas reizes nedēļā būtu jātīra ar putekļu sūcēju, bet gadījumā, ja grīdas sega atrodas priekšnamā vai citā aktīvi caurstaigājamā telpā, putekļu savākšanas režīmam jābūt 3 līdz 4 reizes biežākam.

Lai paklājs neizdilst

Lai izvairītos no tā, ka paklājs pie datorgalda vai krēsla zaudē savu krāsu, savukārt zem gultas vai dīvāna tas joprojām izskatās kā jauns, nepieciešams regulāri pārvietot mantas, kas uz paklāja atrodas. To darot, paklāja krāsa mainīsies vienmērīgāk un izdilums atsevišķās vietās neveidosies tik ātri.

Ģenerāltīrīšana

Reizi pusgadā vai pat biežāk būtu vēlama paklāja ģenerāltīrīšana. Tas nozīmē, ka paklāju nepieciešams arī mazgāt. Labākais variants būtu paklāju nodot profesionāļu rokās ķīmiskajā tīrītavā, kur tam tiktu atgriezts jauna paklāja izskats. Taču paklāja ģenerāltīrīšana iespējama arī mājas apstākļos.

To var veikt ar mazgājošo putekļu sūcēju, vai arī, apbruņojoties ar mazgājamo birsti un paklāju tīrīšanas līdzekli.  Parasti šādi līdzekļi ir nopērkami putu veidā, ko vienmērīgi uzklāj uz paklāja. Kad tās vairs nav redzamas, ar putekļusūcēju tiek notīrīti visi netīrumi, ko no paklāja ir uzsūkušas putas.

Cīņa ar nepatīkamo aromātu

Ja ilgāku laiku paklājs  ir glabāts, piemēram, bēniņos, tas var iegūt nepatīkamu aromātu. Lai to novērstu, speciālisti iesaka uz paklāja virsmas uzbērt dzeramo sodu, ko pēc pusstundas uzsūc ar putekļusūcēju. Nepatīkamo aromātu pēc mājdzīvnieku nedarbiem, iespējams novērst, izšķīdinot etiķi ar ūdeni proporcijā  1:4.

Rūpes par veselību

Paklāji ir lielisks putekļu veidošanās avots, kas daudziem cilvēkiem var radīt arī alerģiskas reakcijas. Tādēļ paklāju nepieciešams arī izpurināt, lai no putekļiem atbrīvotos - īpaši tas attiecas uz jauniem un ilgi neizmantotiem paklājiem.

Comment Form