'Bosch' publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Pavasaris ir klāt un mājas apkārtnes, dārza, zāliena un dzīvžoga uzkopšanas darbi rit pilnā sparā. Lai tos atvieglotu un padarītu efektīvākus, ir vērts padomāt par daudzfunkcionālu un jaudīgu dārza tehniku. Ar pārbaudītām vērtībām un jaunumiem šajā preču segmentā iepazīstina SIA "Robert Bosch" tirdzniecības pārstāvju menedžeris Māris Tīlišķis.

Zāliena veselībai un skaistumam

Viens no galvenajiem dārza elementiem ir zāliens. Lai tas neizskatītos saguris, iesūnojis vai pat neglīts, ir jāveic kompleksi kopšanas pasākumi.

Katrs zāliens, to lietojot, pēc zināma laika zaudē savu izskatu un kvalitāti. Tajā ieviešas nezāles, sūna, tas cieš no sausuma, kurmju rakumiem, tā zelmenī uzkrājas dažādi atkritumi - vecā kūla, lapas, sīki zariņi, nopļautā un nesavāktā zāle, arī mājas mīluļu atstātie sveicieni. Šie atkritumi sablīvējoties kavē gaisa, ūdens un barības vielu iekļūšanu augsnē, zāliens novājinās, apstājas tā augšana, tas izskatās sliktāk. Lai novērstu minētos simptomus, ieteicams izmantot dārza tehniku, kas zālienu palīdzēs uzturēt veselīgu un labi saaugušu. „Bosch" piedāvā divus zāliena tīrītāju jeb aeratoru modeļus - "ALR 900" un "AVR 1100", kam ir arī augsnes kultivatora funkcija. Ar šīs tehnikas palīdzību iespējams saudzīgi, taču efektīvi atbrīvot zālienu no sūnām to sākuma augšanas stadijā, nebojājot zālaugus, savākt arī dažāda veida atkritumus. Ja sūnas ir ņēmušas virsroku, kultivators, ar speciāliem nažu asmenīšiem veicot līdz vienam centimetram dziļus iegriezumus augsnē, uzrušinās augsni un palīdzēs to atbrīvot augu segas un sagatavot atkārtotai apsēšanai tajās vietās, kur zāliens pēc ziemas ir panīcis," skaidro speciālists un piebilst, ka kultivācija nepieciešama vienu vai divas reizes sezonā. „Sākumā zāliens izskatās paraustīts, bet tas ātri atkopjas, jo uzirdinātā augsne sāk elpot. Kultivāciju vajadzētu veikt pavasarī, var arī sezonas vidū.

Savukārt rudenī aerators noder lapu savākšanai. Ierīcei ir speciāls rotora tipa mehānisms, kas, saceļot vēja virpulīti, lapas iesūc savācējgrozā."

AR KULTIVATORU. Par aeratora modeli ar kultivācijas funkciju noteikti būs prieks tiem, kam slinkums strādāt ar grābekli. Ierīcei iespējams noregulēt četrus augstumus atkarībā no vajadzības - vai grib veikt kultivāciju, aberāciju vai lapu savākšanu. Aeratora AVR 1100 vidējā cena mazumtirdzniecībā ir 145 lati.

Skaistai formai un vainagam

Katru pavasari ir svarīgi veikt ikgadējo augļu koku, dzīvžogu un košumkrūmu apgriešanu. Tas jādara, lai atbrīvotos no izstīdzējušiem, nokaltušiem vai slimiem zariem; lai kokam vai krūmam piešķirtu nepieciešamo vainaga formu; lai regulētu ziedu kvalitāti. Šim nolūkam vislabāk noder instrumenti, kas racionālu jauninājumu ceļā tiek pastāvīgi pilnveidoti un palīdz ātri un nevainojami veikt dārza darbus. Vērtīgs palīgs gan vasarnīcas, gan privātmājas teritorijā, gan piemājas dārziņā, gan arī lauku saimniecībā ir krūmgriezis, kas paredzēts zāles pļaušanai, kā arī nelielu krūmu, krūmāju un brikšņu griešanai. „Nelielu zaru apgriešanai var izmantot arī elektrisko trimmeri, šim nolūkam ņemot nevis standarta auklu, kas paredzēta zāliena pļaušanai, bet rupjāko un izturīgāko griezējauklu," norāda SIA "Robert Bosch" pārstāvis. "Mūžzaļo sīklapu krūmaugu, piemēram, skabāržu, īves, ligustru un citu formu veidošanai piemērotas būs krūmu šķēres (var iegādāties arī zāles šķēres, kurām komplektā ir asmeņi krūmu griešanai). Viens no Bosch jaudīgākajiem modeļiem šajā segmentā ir akumulatora krūmu šķēres ASB 10,8 LI. Tās ir kompaktas, vieglas (sver tikai 900 gramu), ar ērti nomaināmiem, izturīgiem, Šveicē ražotiem asmeņiem, augstu manevrētspēju un pretiestrēgšanas mehānismu (novērš asmens iestrēgšanu)." Šīs akumulatora krūmu šķēru īpašības lietotājam nodrošina lielisku to vadāmību, veidojot vēlamo formu košumkrūmiem un jauniem dzīvžogiem. Vēl viens būtisks faktors - minētās šķēres darbina litija - jonu akumulators, līdz ar to strādājot iespējams daudz ērtāk pārvietoties un griezt, jo netraucē elektrības vads. Ierīces darbības laiks ir līdz 100 minūtēm, bet to uzlādēt iespējams trīs stundās. „Nelielu lapu koku dzīvžogam noderēs mazākas jaudas akumulatora krūmu šķēres Isio, kuru darbību nodrošina 3, 6 V litija - jonu akumulators. Augstas kvalitātes precīzi slīpēto asmeņu apgriešanas platums ir 120 milimetri, bet zobu atvērums - astoņi milimetri. Noteikti ir jāņem vērā dzīvžoga šķēru asmeņu zobu atvēruma lielums, kuram jābūt atbilstošam apgriežamo zaru diametram. Tie, kam grūti pieliekties, šķēres var iestiprināt kātā. "

"Bosch" piedāvā arī vairākus elektrisko un akumulatora dzīvžoga šķēru modeļus. „Ja par traucēkli uzskata pieslēgšanos elektrotīklam un elektriskā kabeļa līdzi vilkšanu, noderēs akumulatora dzīvžoga šķēres. Tām ir neliels svars, toties izcili asmeņi, kas izgatavoti, izmantojot lāzera tehnoloģiju un slīpējot ar dimantu. Dažādiem šo šķēru modeļiem var būt atšķirīgs sliedes garums un zobu atvērums (piemēram, zaru griešanai, kuru diametrs ir 15 mm vai arī 25 mm). Ar akumulatora dzīvžoga šķērēm, pieliekot minimālu piepūli, var apgriezt dzīvžogu, instrumentu turot jebkurā stāvoklī. Tajā pielietotā pretiestrēgšanas sistēma nodrošina pastāvīgi augstu apgriešanas jaudu."

DARBINA AKUMULATORS. Dažādu modeļu akumulatora krūmu šķēres ir kompaktas, vieglas un ērti vadāmas. Tās ir ātri uzlādējamas, strādāt netraucē elektrības vads. Savukārt elektriskās dzīvžoga šķēres nodrošina lielāku jaudu. Akumulatora krūmu šķēres ASB 10,8 LI. Cena - no Ls 49 līdz Ls 95.

Zaru smalcinātājs

Kad krūmi un dzīvžogs ir apcirpti, jāatbrīvojas no zariem, lapām un citiem atkritumiem. Šim nolūkam paredzēts zaru smalcinātājs. "Bosch piedāvājumā ir vairāki modeļi. Tie cits no cita atšķiras ar to, cik liela diametra zarus katrs spēj sasmalcināt," skaidro SIA "Robert Bosch" tirdzniecības pārstāvju menedžeris Māris Tīlišķis. "Ja smalcināmais materiāls pārsvarā ir zaļš un mīksts (piemēram, tomātu un gurķu laksti, puķu kāti, neliela diametra - līdz 40 mm - zari), ieteicams izvēlēties zaru smalcinātāju Rapid." Tā dzinējs ar jaudu 220 W darbina ar lāzera tehnoloģiju izgatavoto augstas precizitātes griezējasmeni, nodrošinot dārza atkritumu caurlaides spēju līdz 90 kilogramiem stundā. Ir ērta zaru un citu atkritumu ievadīšana. „Bosch ir arī tāds modelis, kas zarus nevis sagriež, bet saspiež."

Tiem, kam ir liela apkopjamā teritorija. Speciālists iesaka klusas darbības zaru smalcinātāju (piemēram, modeli AXT 25 D), kam ir liela smalcināšanas jauda. „Tas ir piemērots cietu koka zaru, kā arī vecu dzīvžogu un krūmu atgriezumu pārstrādei. Smalcināšanas sistēma ar frēzes veltni nodrošina materiāla sagriešanu un sadrupināšanu, veidojot augstas kvalitātes bioloģisko izejvielu kompostēšanai. Savukārt, kad ierīce nav nepieciešama, to var ērti izjaukt un kompakti uzglabāt."

SMALCINA KLUSI UN JAUDĪGI. Klusas darbības zaru smalcinātāja AXT 25 D smalcināšanas sistēma ar frēzes veltni, ko darbina dzinējs ar jaudu 2500 W, nodrošina iespaidīgu materiāla caurlaides spēju - līdz 175 kilogramiem stundā. Cena - Ls 269, 99.

Informatīvais raksts tapis sadarbībā ar SIA „Robert Bosch".

Comment Form