Paņēmieni mājīguma radīšanai
Foto: stock.xchng

Nereti mājas interjers tiek papildināts ar jaunām lietām, piešķirot pārmaiņu sajūtu, tomēr atklāts paliek jautājums, kā Bet kā šo pārmaiņu sajūtu radīt, netērējot daudz naudas līdzekļu? Tādā gadījumā atliek ļauties fantāzijai un ķerties pie mēbeļu pārbīdīšanas, sienu krāsošanas un interjera priekšmetu pārveidošanas darbiem.

Delfi Māja un dārzs apkopoja ārvalstu specializēto mediju padomus par to, kādi ir efektīvākie paņēmieni, lai mājā atkal valdītu mājīgums un "svaiguma" sajūta.

Lai mājas interjeram piešķirtu jaunu dzīvību, nepieciešama vien saimnieku fantāzija un vēlme darboties. Lai mainītu ierasto vidi un radītu mājīguma sajūtu, telpā jāievieš jauni akcenti un aksesuāru dažādība.

Piemēram, viesistabā vēlams akcentēt ziedus un puķpodus. Istabas vidū var uzstādīt galdu ar caurspīdīgu virsmu, zem kuras var iebērt smilšu graudus, gliemežvākus, dekoratīvos akmeņus un citus dabā atrodamos materiālus. Šāda galda rotāšanas izmaksas ir niecīgas.

Mājīgu lauku mājas gaisotni var radīt ar krāsainu dekoru palīdzību. Dažādas krāsas interjerā, dažādi auduma materiāli mēbelēs un dekoru akcentos - tas viss rosina saimnieka iztēli, pārvēršot ierastas lietas par jaunām.

Neliels daudzums tilla auduma un saimnieces fantāzija spēj vienkāršu guļamistabu pārvērst austrumu valstības buduārā. Ja priekšroka tiek dota klasiskām vērtībām, tad lielākā uzmanība jāvelta gultasveļas pārveidošanai, piemēram, cauri gultas pārsegam var izvērt krāsainu lentīti un abos galos to sasiet bantēs. Rezultāts būs gaumīgs un tikai vienā eksemplārā.

Pat vienkāršākie spilveni spēj izmainīt mājās valdošo noskaņu. Piemēram, zilie toņi spilvenos rada jūras viegluma sajūtu telpā, puķaini rotājumi - paspilgtina lauku sajūtu mājās, dažādas rišas un mežģīnes - lieliski noder, lai radītu romantisku sajūtu mājās.

Spilveni var atrasties ne vien gultā vai uz dīvāna, bet var būt kā atsevišķs interjera priekšmets, ko var izmantot, piemēram, sēdēšanai, radot omulīgu sajūtu.

Pastāv vairāki mājīguma radīšanas paņēmieni, kuriem nepieciešama fantāzija, nevis lieli materiālie līdzekļi. Vienīgais, kas jādara - jāuzlūko mājās esošās lietas un jāatrod tām jauns pielietojums.

Ja arī Tev ir kāds interesanta "mājīguma recepte", sūti to uz maja_darzs@delfi.lv!

Comment Form