Kaķis savu vietu izvēlas pats

Mājas iekārtošana četrkājainajam draugam
Foto: bobi bobi / cc

Atšķirībā no suņiem, kaķi tik ļoti nepieķeras konkrētai vietai telpā. Murrātājiem ir daudz neatkarīgāks raksturs un viņiem patīk pašiem izvēlēties savu atpūtas stūrīti. Visbiežāk kaķi sev izvēlas nomaļu vietu, lai varētu netraucēti pasnaust vai novērot apkārt notiekošo.

Iecienītākās vietas - skapji, plaukti, antresoli, palodzes, radiatori u.t.t. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka kaķim nepatiks mīksta, īpaši viņam gādāta guļvieta.

Kaķa gultas izvēles principi ir tādi paši kā izvēloties guļvietu sunim, bet vēl veiksmīgāka izvēle būs speciālā mājiņa, kur četrkājainais draugs var kāpelēt, asināt nagus vai vienkārši sēdēt un nolūkoties uz apkārtējiem no saviem augstumiem. Iespējams, ne uzreiz, tomēr dzīvnieks noteikti novērtēs šādu dāvanu, īpaši, ja jūs to novietosiet kaķa iemīļotajā istabas daļā.

Gādājot bļodiņas, jāatceras, ka tām jābūt vismaz divām - gan ēdienam, gan ūdenim. Trauki ir regulāri jāmazgā!

Svarīgi mājās paredzēt vietu, kur kaķis asinās nagus. Pārdošanā ir gatavi aprīkoti nagu asināmie dēlīši, kaķu koki, bet tos var izgatavot arī paši. Noderēs koka stumbrs, kuru aptīsiet ar kaņepāju auklu, dēlītis, kuru piestiprināsiet pie sienas un notīsiet ar auklu. Kaķa nagu asināmajai ierīcei jābūt novietotai ar tādu aprēķinu, lai kaķis, pieslējies kājās un izstiepies, spētu asināt nagus. Ja būsiet nagu asināmo novietojuši par zemu, kaķis turpinās plēst mēbeles. Ja kaķim patīk asināt nagus pret paklāju, tad jāizvēlas tādu asināmo dēlīti, kas stiprinās horizontāli.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form