Foto: DELFI
Lai cik gaidīta, pavasara saulīte mēdz būt nežēlīga, tā izgaismo ikvienu putekli un netīrumu, kas garajā ziemas sezonā uzkrājies ikvienā mājas stūrītī.

Lai saule varētu iespīdēt mājās, nepieciešami spodri logi, tādēļ ķeramies pie to mazgāšanas! Labākais laiks, kad mazgāt logus, ir maijs. "Bieži vien mēs steidzam mazgāt logus pirmajās siltajās un saulainajās pavasara dienās, lai ātrāk tiktu pie dārza darbiem, tomēr tas nav pareizi - pirms pavasara lietiem mazgātie logi ātri vien atkal tiek nošķiesti," stāsta "Tīrības skolas" eksperte, profesionālās telpu uzkopšanas kompānijas "SOL Latvia" kvalitātes vadītāja Anita Vidiņa. "Ja varat paciesties, pagaidiet līdz nolīst kārtīgs pavasara lietus, kas noskalos lielos putekļus un smiltis."

Logus mazgā gaišā, saulainā dienā, kad skaidri saskatāmi visi netīrumi. Vēlams, lai logos nekristu tieši saules stari.

Ķeramies pie darba - 'ieroču arsenāls'

Foto: DELFI

Izvēloties pareizus un labus darba inventārus, logus var nomazgāt ātri un bez liekas piepūles. Vēlams izmantot sūkli logu mazgāšanai, vislabāk no mikrošķiedras, un kvalitatīvu gumijas sliedi ūdens savākšanai ar labām, pie stikla pieguļošām gumijām. Kā palīglīdzeklis būs nepieciešama mikrošķiedras drāniņa, ar ko noslaucīt lieko ūdeni no sliedes un tīrīt logu stūrīšus, kuriem nepiekļūst gumijas sliede. Ar šo lupatiņu mazgā arī logu rāmjus un palodzes.

Ja ziemas sezonā pie loga stiprināti kādi rotājumi, piemēram, Ziemassvētku laikā, lieti noderēs žilete vai speciāls skrāpis, ar ko notīrīt līmlentes atliekas no rāmjiem vai stikla.

Foto: DELFI

Vispirms - loga rāmji!

Foto: DELFI

Pirms ķerties pie stiklu mazgāšanas, noteikti ir jānotīra logu rāmji un ailes. Mazgājot rāmjus vēlāk, var gadīties, ka atkal tiks notraipīti tīrie stikli.

Grūti tīrāmiem traipiem uz rāmjiem un ailēs var izmantot kādu tīrīšanas pastu.

Ja logi ir augsti un darba procesā būs jākāpj uz palodzes, tad to vēlams apklāt, piemēram, ar vecu avīzi.

Mazgājam logu rūtis

Foto: DELFI

Lai logi ilgāk būtu ilgāk tīri, tie jāmazgā ļoti rūpīgi. Ja nepieciešams, netīrākās vietas jāmazgā vairākas reizes. Varētu šķist, ka ķīmisko līdzekļu lietošana lielos apjomos atvieglo darbu, bet biežāk tomēr var sarežģīt mazgāšanas procesu. Putekļi un netīrumi pie tīrām virsmām nelīp, tie nosēžas pakāpeniski, savukārt pārlieku daudz ķīmijas veido kārtiņu, kas tieši piesaista netīrumus.

Logus mazgā virzienā no augšas uz leju! Vispirms logu apsmidzina ar tīrīšanas līdzekli un ar sūkli mazgā stikla rūti. Ja pēc vienreizējas uzsmidzināšanas stikls vēl nav spodrs, atkārto to pēc vajadzības.

Foto: DELFI

Lieko šķidrumu no rūts notīra ar gumijas sliedes palīdzību. Lai uz stikla neveidotos švīkas, ik pa laikam sliedi notīra ar drāniņu vai salveti. Mazākiem logiem pietiks, ja lieko mitrumu no stikliem notīrīs ar sausu mikrošķiedras lupatiņu vai salveti. Var izlīdzēties arī ar senseno metodi - avīzēm.

Logu stūrus, kur nepiekļūst sliedes gumijas, iztīra ar drāniņu.

Foto: DELFI

Svarīgi nepārspīlēt ar tīrīšanas līdzekļa daudzumu! Ja uz stikla izsmidzināts pārāk daudz šķidruma, paildzinās mazgāšanas laiks, turklāt, berzējot stiklu, tas statiski uzlādējas, pievelkot jaunus putekļus.

Mazgāšanas līdzeklis ir jānotīra pēc iespējas ātrāk. Ja stikls ir saulē uzsilis, līdzeklis ātri piežūst, veidojot grūtāk notīrāmu kārtu.

Jāseko līdzi, lai logu mazgāšanas laikā darba rīki - sūklis, sliede, ūdens - būtu tīri. Mazgājot logu ar netīru ūdeni, gala rezultāts nebūs iepriecinošs.

Tīra palodze - kā punkts uz 'I'

Foto: DELFI

Kad loga rūtis ir tīras un spodras, darbu beidz ar palodžu nomazgāšanu. Jācenšas tīrīt ne pārāk sparīgi, lai nenotraipītu svaigi mazgātos logus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!