Foto: PantherMedia/Scanpix
Tīrība ir veselības ķīla, savukārt veselie dzīvo ilgāk - vispārzināms fakts, turklāt tā var teikt arī par daudzām citām lietām mūsu dzīvē. Kā kopt paklāju un paildzināt tā kalpošanas laiku? Lūk, pieci padomi!

1. Atkarībā no tā,kāda ir ikdienas noslodze, paklāju vismaz divas reizes nedēļā ir jātīra arputekļu sūcēju.

2. Ja istabā ir novietots kvalitatīvs, īstas vilnas paklājs, ik pa laikam ir jāpārplāno lietošanas zonas. Proti, periodiski jāpagriež paklājs tā, lai mainītos intensīvās "satiksmes"zonas. Pretējā gadījumā pie iecienītā krēsla drīz vien paklājs būs izdilis,savukārt zem galda - joprojām izskatīsies kā jauns.

3. Vismaz divas reizes gadā jāveic mitrā tīrīšana. Protams, vislabāk šim darbam algot profesionālus tīrītājus, tomēr arī lielveikalos var atrast ne mazums tīrīšanas līdzekļus! Izvēlieties savam paklājam piemērotāko, bet, pirms mesties mazgāt, vispirms izmēģiniet līdzekli nelielam paklāja stūrītim. Tikai tad, kad esat pārliecinājusies, ka mazgāšanas līdzeklis nekaitē grīdas segumam (piemēram, nemainās krāsa), ķerieties pie darba, ar tīrīšanas līdzekli (šķīdumu, spreju vai putas) apstrādājot nelieluslaukumus. Pakāpeniski notīriet visu paklāja virsmu, neizlaižot tos laukumus, kas jums šķiet tīri. Kādēļ? Ļaujiet paklājam izžūt un sapratīsiet! Kad paklājs izžuvis, pabeidziet tīrīšanu ar putekļu sūcēju.

4. Reizēm paklājs mēdz sasmakt un nepatīkami ost. Lai atbrīvotos no šīs smakas, nokaisiet paklāju ar dzeramo sodu un pēc pusstundas iztīriet ar putekļu sūcēju. Ja grīdu "iezīmējis"kaķis, virsmu apstrādājiet ar etiķa un ūdens šķīdumu (attiecībā 20:80). Ikdienā jebkurus traipus jātīra nekavējoties, izvairoties no cītīgas beršanas, lai nebojātu paklāja vilnas kārsumu.

5. Liela daļa mūsdienu paklāju "laiž gāzes" (lai cik tas smieklīgi neizklausītos). Ja paklājs ir sarullēts, gāzes krājas ruļļa iekšienē. Jutīgākiem cilvēkiem šie izgarojumi var izraisīt alerģiskas reakcijas - rīkles kasīšanos, acu graušanu vai dedzināšanu. Zinātnieki izpētījuši un apgalvo, ka, lai gan tas nav patīkami, nopietni bojājumi veselībai netiek nodarīti. Tomēr, pērkot jaunu paklāju vai klājot istabā veco, kas ilgi ir sarullēts stāvējis noliktavā, ļaujiet paklājam izvēdināties. Ideālajā gadījumā to var izdarīt, atstājot uz nakti zem klajas debess, piemēram, uz balkona vai terases. Cits variants - trīs, četras dienas vēdināt paklāju istabā ar labu ventilāciju vai atvērtiem logiem, aizverot durvis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!