Kafijas biezumi un izlietne - draugi vai ienaidnieki?
Foto: DELFI

Nereti viena no principiālākajām cīņām mājās ir - ko darīt ar kafijas biezumiem, kas palikuši krūzē? Sievietes parasti tos bezrūpīgi aizskalo izlietnē, savukārt vīrieši ķer pie sirds un sauc, ka tā nedrīkst, jo aizdambēsies caurules!

Kā tad īsti ir? Kuram taisnība? Vai kafijas biezumi kaitē caurulēm? "Delfi" vērsās pie "Kamina.lv" santehnikas eksperta Roberta Ansona.

"Ja mājās ir jaunā tipa caurules, kas nav izgatavotas no čuguna, tad kafijas biezumus drīkst liet izlietnē, tie neko ļaunu nenodarīs. Virtuves izlietnēm parasti ir palieli sifoni (40-50 mm diametrs), mazgājot traukus, ar ūdens plūsmu tur ieskalotie biezumi aizplūst tālāk," stāsta eksperts, norādot, ka populārie pārtikas smalcinātāji izlietnē veido daudz lielākus biezumus, kas visi tiek aizskaloti tālāk pa caurulēm. Tiesa, vecos mājokļos, kuros ir čuguna caurules, gan nevajadzētu aizrauties ar kafijas, tējas un citu biezumu aizskalošanu izlietnē.

Tām dāmām, kas iecienījušas kafijas biezumus izmantot skaistumkopšanā, piemēram, kā ķermeņa skrubi, gan vajadzētu būt nedaudz uzmanīgākām. Ja skrubēšanās notiek vannā, viss kārtībā, taču dušas kabīnēs sifoni ir nedaudz mazāki, tādēļ tur varētu rasties problēmas ar aizdambēšanos. 

Ko darīt, ja izlietne vai duša aizdambējusies? "Kamina.lv" eksperts Roberts Ansons iesaka universālu līdzekli - stipru ūdens strūklu, ar ko izskalo aizsērējumus. "Ķīmiju lietot neiesaku. Ir pieredzēts, ka līdzekļi, kas sola iztīrīt visu, ir tik agresīvi, ka sabojā visu. Pārsvarā šo visu līdzekļu sastāvā ir hlors, kas saskaroties ar hromu (ar kuru parasti apstrādā gan ūdens maisītājus, gan noteces aizsargsietiņus, aktīvi reaģē, to noārdot," stāsta Ansons.

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Santehnika
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form