Neatkarīgi no tā, vai esi īstermiņa vai ilgtermiņa īres dzīvokļa meklējumos, ir dažas lietas, kas vienmēr jāpatur prātā, ja vēlies atrast pieņemamu mitekli, kas atbilst tavām prasībām gan labiekārtojuma, gan cenas ziņā. Galvenās lietas, no kā vienmēr potenciālajam īrniekam būtu jāpiesargās, ir apkopojis portāls "Apartment Therapy". Mākleri vai īpašnieks var censties problēmas "nomaskēt", tādējādi mēģinot slēpt patieso situāciju, tādēļ šaubu gadījumā vienmēr ir vērts jautāt padomu speciālistam.

1. Pelējums

Pelējums ir ar ātru izplatību un toksisks, turklāt no tā ir ļoti grūti atbrīvoties. Lielākā problēma - to bieži vien ir grūti pamanīt, jo dzīvoklis vai māja citādi var būt ļoti tīra un bez acīmredzamiem bojājumiem. Vietas, kuras pārbaudīt pelējuma meklējumos? Zem izlietnes, ledusskapju tuvumā, pie gaisa kondicionieriem, ventilācijas lūkām, kā arī zem paklājiem un pagrabos. Ja vien tev nav īpaša rakstiska vienošanās ar īpašnieku, kurš apņēmies veikt pasākumus pelējuma iznīcināšanai, šī ir problēma, no kuras vērts turēties pa gabalu. Pelējums var radīt nopietnas saslimšanas un kā īrniekam tev nav pienākums mainīt paklājus vai žāvēt sienas.

2. Pārmērīgi augsti komunālie maksājumi

Ir dažādas izmaksas, ar kurām jārēķinās, meklējot dzīvokli īrei. Ja izmanto mākleri, noskaidro par viņa pakalpojumu izmaksām. Īres dzīvokļa saimnieks īrniekam var prasīt drošības depozītu, kurš tiek atrunāts līgumā. Tomēr jebkurā gadījumā vienmēr pārbaudi līgumu, vai tajā netiek noteiktas kādas papildus “slēptās” izmaksas. Tāpat vienmēr lūdz uzrādīt iepriekšējās apkures sezonas mēnešu komunālo maksājumu kvītis - tādējādi varēsi pārbaudīt, cik patiesībā izmaksās dzīve konkrētajā miteklī.

3. Grauzēji un insekti

Dzīvē var gadīties visādi - pat vistīrīgāko saimnieku var “apsēst” peles vai prusaki. Tomēr šis fakts nav attaisnojams ilgtermiņā īres dzīvoklī, par ko saimnieks saņem ikmēneša maksu - neatkarīgi no tā, vai dzīvoklī iemitinājušies grauzēji vai kādi kukaiņi, jārunā ar īpašnieku par pasākumiem šo mošķu iznīdēšanai. Ja vēlies nodrošināties pret šādām situācijām nākotnē, īres līgumā var iekļaut īpašu punktu par veicamajiem pasākumiem. Papildus garantija - pirms īres līguma parakstīšanas vari apvaicāties nama apsaimniekotājam par situāciju konkrētajā namā.

4. Bojāta sadzīves tehnika vai nedrošas elektroinstalācijas

Ikviens īrnieks, kas īrē mēblētu dzīvokli, ir piedzīvojis situāciju ar salūzušu sadzīves tehniku - ja pēc vairākkārtējas paziņošanas īpašniekam, nekāda darbība neseko, ir vērts aizdomāties, vai jābojā savi nervi un jātērē laiks šādu problēmu risināšanai, ja par to atbildīgs izīrētājs. Līdzīga situācija var veidoties ar elektrības vadiem un citām elektroinstalācijām - ja dzīvoklī regulāri tiek “izsisti” drošinātāji vai ir kādas nopietnas problēmas, noteikti jābrīdina gan elektrības piegādātājs, gan saimnieks, lai varētu pieņemt nekavējošus drošības pasākumus.

5. Nekad nesazvanāms dzīvokļa īpašnieks vai nama apsaimniekotājs

Ja īrē dzīvokli, kura saimnieks nekad neatbild uz telefona zvaniem vai e-pastiem, kuram nekad nav laika risināt “tavas” problēmas - bēdz! Kopā ar nama apsaimniekotāju saskaņā ar īres līgumā paredzēto saimnieks ir atbildīgs par santehnikas un ventilācijas ierīcēm, par logiem, durvīm un citām dzīvokļa normālai funkcionēšanām nepieciešamām lietām. Šāda pienākumu ignorēšana līdzinās īres maksas nemaksāšanai īrnieka pusē - tā ir nepieļaujama un tādēļ ļoti kritiski vērtējams fakts, ar ko nākas saskarties īrniekiem, kam nav paveicies ar dzīvokļa saimniekiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!