Foto: Shutterstock
Kad pienākusi kārta veļas dienai, ievērojot šos vienkāršos un viegli īstenojamos padomus iegūsi smaržīgus, neticami mīkstus un pieskārienam patīkamus dvieļus. Galvenos ieteikumus apkopojis portāls "Better Homes and Gardens".

1. Tikko iegādātus dvieļus pirms lietošanas noteikti izmazgā un izžāvē, jo vairums audumu pirms pārdošanas tiek apstrādāti ar silikonu vai citu "ķīmiju". Šāda pirmā mazgāšanas reize attīrīs audumu un palielinās uzsūktspēju.

2. Lai dvieļi laika gaitā neizbalētu, dažas pirmās mazgāšanas reizes krāsainos dvieļus liec kopā ar krāsaino veļu siltā ūdenī. Pievieno pusi no ieteicamā veļas pulvera daudzuma, mazgāšanas ūdenim pievienojot 120-240 ml galda etiķa. Etiķis palīdzēs nostiprināt krāsu un atbrīvoties no veļas pulvera atliekām.

3. Dvieļus ieteicams mazgāt katras trīs četras dienas. Izmanto siltu ūdeni un, ja nepieciešams - krāsainai veļai drošu balinātāju. Baltus dvieļus mazgā karstā ūdenī ar hloru nesaturošu balinātāju. Baltie dvieļi ir jāliek atsevišķi no krāsainajiem, kopā ar citu balto veļu, vai pretējā gadījumā tiem ar laiku zudīs spilgti baltā krāsa.

4. Vannas istabas dvieļus mazgā atsevišķi no citas veļas dēļ sanitāriem apsvērumiem.

5. Veļas mīkstinātājus izmanto saskaņā ar lietošanas instrukciju, bet ne biežāk kā katrā trešajā vai ceturtajā mazgāšanas reizē. Ja lietosi tos ik reizi, ar laiku dvieļu auduma šķiedras apņem vaskam līdzīgas daļiņas un dvieļi ūdeni vairs neuzsūks tik labi kā sākumā.

6. Pēc izņemšanas noveļas mašīnas dvieļus "izvēdini" - tas palīdzēs dvieļiem kļūt "gaisīgākiem", jo šķiedrās iekļūs vairāk gaisa. Ļoti mitrus dvieļus nav ieteicams gludināt, šādi dvieļi ar laiku zaudēs ūdens absorbcijas spējas.

7. Pirms izņem dvieļus no žāvētāja, pārliecinies, vai tie patiešām ir sausi, bet centies nepāržāvēt, jo pāržāvēšana bojā kokvilnas diegus.

8. Daudziem augstas kvalitātes dvieļiem ir dekoratīvās šuves un īpaša malu apstrāde, lai piešķirtu tiem īpašu raksturu - tomēr šādi dvieļi nav ieteicami ikdienas lietošanai, jo pēc biežas mazgāšanas dekoratīvie elementi var zaudēt savu formu.

9. Lielos vannas dvieļus un roku dvieļus ieteicams locīt trijās daļās, tādējādi pēc iespējas efektīvāk izmantojot vietu skapju plauktos - pārliec dvieli uz pusēm, tad atvērtos galus pārcel uz kreiso pusi un tad vēlreiz loci uz pusēm. Uzloci uz augšu apakšējo trešdaļu, tad loci augšējo trešdaļu uz leju. Glabājot dvieļus liec ar locījuma vietu ārpusē, tad tos būs vieglāk izņemt no plaukta.

10. Linu rokas un virtuves dvieļus var gludināt. Pēc gludināšanas, loci tos trijās daļās (skat. 9.punktu).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!