Foto: Shutterstock

Jau mūsu senču folklorā sakņojas vīzijās par ideālo mājokli - saules pielietas, gaišas istabas, bet realitātē bieži vien nākas saskarties ar to, ka kādā no istabām saulīte tā arī neielūkojas. Tas tomēr nenozīmē, ka šāda telpa ir nolemta mūžīgajai tumsai, jo homster.com eksperti apgalvo, ka ir virkne paņēmienu, kurus pielietojot, ir iespējams jebkuru istabu padarīt gaišāku un vizuāli plašāku.

„Balta kuba” teorija

Foto: Shutterstock

Nekas tā nepaplašina telpu, kā plakņu robežu saplūšana. Nokrāso sienas, griestus un grīdu vienādi baltā tonī, un istaba pārvērtīsies par brīnumaino „balto kubu”. Pavirši uzmetot aci, telpā neeksistēs nekādas robežas, jo skatiens nevarēs fokusēties uz plaknes savienojošām līnijām – to vienkārši nebūs, tādēļ telpa šķitīs krietni lielāka, nekā tā ir patiesībā.

Spoguļu maģija

Foto: Shutterstock

Spoguļi spēlē nozīmīgu lomu telpas izgaismošanā, protams, ja vien tie ir prasmīgi izvietoti. Meklējot īsto vietu spogulim, raugies, lai tajā atspīdētu logs vai gaiša sienas plakne, jo šādi telpā tiks ienests vairāk gaismas. Spoguļa izmēram nav nozīmes – tas var būt gan cilvēka augumā, gan neliels dekors no dažādos leņķos izvietotām spoguļflīzītēm. Tavs galvenais uzdevums ir saskatīt istabas lielākos plusus, gaismas avotus, un ar spoguļu palīdzību pavairot to pozitīvo ietekmi uz telpu.

Pasteļtoņu izmantošana

Foto: Shutterstock

Slikti izgaismotās telpās, kurās ir maz dabīgās gaismas avotu, eksperimentēšana ar drosmīgiem krāsu salikumiem var novest pie bēdīgām sekām. Speciālisti iesaka izvairīties no tumšiem toņiem un pelēcīgo toņu gammas. Tā kā jebkuras plaknes krāsa atstarojas arī citām virsmām, izvēloties minētos krāsu risinājumus, telpa izskatīsies vēl tumšāka un drūmāka. Krāsas, kuras gaišai un saulainai istabai piešķirtu cēlumu un eleganci, tumšu telpu padarīs drūmu un depresīvu.

Tumšas telpas dekorēšanai ieteicams izvēlēties pat gaišākus toņus, nekā plānots, jo nepietiekamais apgaismojums un telpā valdošais mijkrēslis jebkuru krāsu padarīs vizuāli tumšāku, nekā tā izskatīsies būvmateriālu veikala dienasgaismas lampu spožajā apgaismojumā.

Aizkari - lieka greznība

Foto: Shutterstock

Logi istabā ir vienīgais dabīgās dienas gaismas avots, tādēļ slikti apgaismotā telpā aizklāt logus ar aizkariem ir noziegums. Tas nenozīmē, ka jāizvairās no logu dekorēšanas. Tu vari abās pusēs logam piekarināt gaišus biezos aizkarus, lai vajadzības gadījumā tos varētu aizvilkt. Ja vēlies, dekorē logu arī ar gaisīgiem plānajiem aizkariem, bet arī tos nevelc ciet -  lai aizkari kalpo kā interesants, daudzslāņains loga ierāmējums.

Ja logs netiek aizklāts ar aizkariem, tev jāparūpējas, lai tas būtu nevainojami tīrs. Arī palodzēm, logu ailām un radiatoriem ir jāizskatās perfekti. Radiatoru maskēšanai vari iegādāties telpas stilam atbilstošu dekoratīvo režģi vai pinumu.

Gaismas atspīdumam pa pēdām

Foto: Shutterstock

Kā zināms, gaismas stari, saskaroties ar šķēršļiem, tiek lauzti un atstarojas telpā. Šo gaismas īpašību ļoti ietekmē sienu un interjera priekšmetu tekstūra. Piemēram, glancētas un gaišas virsmas gaismu atstaro labāk nekā matētas un tumšas. Tumšai telpai piemērotākas būs gludas virsmas.

Jo vairāk telpā būs gaišu, atstarojošu virsmu, jo tā vizuāli šķitīs plašāka un gaišāka. Piemēram, pūkainu paklāju aizstājot ar spīdīgu lamināta grīdas segumu, teju divas reizes palielināsies gaismu atstarojošā plakne. Izvēloties tumšas telpas interjera dekorus atceries, ka jebkurš telpas priekšmets un plakne atrodas savstarpējā mijiedarbībā, tādēļ vienmēr pievērs uzmanību to faktūrai un krāsai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!