Kā iztīrīt košļājamo gumiju no auduma
Foto: Shutterstock

Apsēsties uz soliņa, uz kura kāds atstājis pielipinātu košļājamo gumiju – ļoti nepatīkama situācija. To pašu var teikt, kad bērni ielipinājuši izkošļāto gumiju segā, drēbēs vai galdautā. Lai vai kur būtu atstātas košļājamās gumijas pēdas, īstā vieta tai ir miskaste, tāpēc uzzini, kā to veikli iztīrīt no auduma.

Aukstuma terapija

Pirmā reakcija, ieraugot, ka uz kāda auduma saķepusi košļājamā gumija, veikli to kasīt nost, tomēr vēl mīksta gumija tik viegli nenotīrīsies. Nav vērts lipināt to nost pa maziem gabaliņiem vai berzēt audumā vēl vairāk, kamēr tā vēl nav sacietējusi, pretējā gadījumā to būs vēl grūtāk noņemt. Vislabāk ļaut gumijai sakalst pavisam, lai tā ir cieta. Tomēr vēl labāk šādās situācijās būtu apskādēto audumu iespējami ātrāk ielikt saldētavā, pa virsu košļenei salikt ledus gabaliņus un nogaidīt vismaz 20 minūtes. Pēc tam gumija būs sacietējusi, un to varēs itin viegli nokasīt no auduma.

Ja nav vietas saldētavā vai arī audums ir pārāk liels, lai to tur iestūķētu, pietiks, ja ar pirkstiem ieberzēsi košļājamās gumijas vietu vairākkārtīgi ar ledu, ļaujot, lai tas kūst.

Pēc košļājamās gumijas iztīrīšanas vēlams audumu arī kārtīgi izmazgāt, lai traipu vieta būtu pilnībā tīra.

Tīrīšana ar šķidrumiem

Gadījumā, ja pēc saldēšanas metodēm vienalga palikušas košļājamās gumijas paliekas uz auduma, samitrini vates tamponu ar benzīnu un samitrini netīro vietu no auduma otras puses.

Efektīvi atbrīvoties no košļājamās gumijas traipiem var arī ar kādu krāsas šķīdinātāju, spirtu un etiķi, taču tādā gadījumā process ir laikietilpīgāks un izdalītais aromāts nav no patīkamākajiem, turklāt īpaši smalkiem audumiem šķidrums var nenākt par labu.

Gludekļa priekšrocības

Visai labi košļājamo gumiju dabūt ārā no auduma varēs arī ar gludekļa palīdzību. Izklāj audumu uz gludināmā dēļā, zem un virs tā liec avīzi un gludini tai pāri ar vidēji sakarsētu gludekli. Košļājamā gumija sāks kust un uzsūksies avīzē, tāpēc svarīgi ik pa brīdim avīzi pabīdīt uz vēl nenosmērētu vietu vai jaunu sloksni. Nekarsē audumu pārāk ilgi, citādi gumijas krāsa var iesūkties audumā vēl dziļāk. Šī metode nebūs tā labākā gaišu audumu gadījumos, jo tad var palikt grūti izmazgājami traipi.

Tags

Apģērba kopšana Dienas padoms Drēbes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form