Foto: Shutterstock
Jebkura datora klaviatūra ar laiku noput un sakrājas ar putekļiem, taču to noteikti nevajadzētu atstāt nepamanītu.

Pirms sāc tīrīt datora klaviatūru, pārliecinies, ka ierīce ir atvienota no strāvas un izslēgta. Portatīvajam datoram noņem peli, izņem diskus, USB un citus papildinājumus. 

Jebkuram portatīvajam datoram vai klaviatūrai ar vieglām kustībām ir iespējams izņemt taustiņus, taču to ieteicams darīt tikai pieredzējušiem datora tīrītājiem, jo to visu pēc tam salikt atpakaļ nebūs tik vienkārši. Ja neesi pārliecināts, ka spēsi gan izjaukt, gan pareizi salikt atpakaļ taustiņus, noteikti nedari to. 

Veikalos ir pieejami speciāli datoru tīrītāji aerosola veidā. Šie līdzekļi ir izveidoti ar gaisa trupiņu, kas izpūš visus putekļus, un to izmanto arī fototehnikas tīrīšanai. Ja nevēlies iegādāties šo salīdzinoši dārgo tīrīšanas līdzekli, ņem talkā sausu švammi vai sūkli ar spicām malām. Jo poraināks būs sūklis, jo tas labāk uzslaucīs putekļus. Vēl vairāk šis process tiks atvieglots, ja sūklis tiks nedaudz samitrināts ar speciālu datortehnikas tīrīšanas šķidrumu. Tīrīšanai vari izmantot arī ausu tīrāmo kociņu vai kādu tīru kosmētikā izmantojamu otiņu – tas palīdzēs izslaucīt putekļus no šaurām un mazām spraugām. Ar viegli samitrinātu drānu notīri arī skārienjūtīgo paneli. 

Ar mikrošķiedras lupatiņu vai speciālu tehnikas tīrīšanas drānu (var izmantot arī tīru kokvilnas audumu) un tīrīšanas šķidrumu notīri datora monitoru. Ļauj tam kārtīgi nožūt. 

Jo biežāk tīrīsi klaviatūru, jo tas būs veselīgāk gan datoram, gan paša veselībai. It īpaši birojos, kur mēdz būt sauss un putekļains gaiss, klaviatūra diezgan ātri noput. Ja tas ir iespējams, izvēlies ar datoru strādāt zonā, kur nav tik daudz putekļu, vai arī tīri to pietiekami bieži, lai pašam nebūtu jāelpo putekļains gaiss.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!