Kas jāievēro, izvēloties aizkarus?
Foto: Shutterstock

Iespējams, kādam šķiet, ka aizkaru iegādāšana un iekāršana nesagādā nekādas grūtības, taču vēlāk nākas secināt, ka kaut ko tomēr esam aizmirsuši ņemt vērā. Lai šādas situācijas netiktu pieļautas, ņem vērā šos padomus, un tavā mājoklī būs pareizi izvēlēti un kārtīgi iekārti aizkari.

Mērīšana

Aizkaru iegāde ir specifiska katram logam un katram mājoklim, tāpēc precīzi mērījumi ir viens no svarīgākajiem priekšdarbiem, pirms dodies uz audumu salonu, aizkaru veikalu vai šūšanas darbnīcu. Precīzi nomēri loga platumu, augstumu, ailes jeb rāmja dziļumu, palodzes platumu, attālumu logam līdz zemei un līdz griestiem. Papildus mērījumiem nofotografē logu, lai šuvējam vai pārdevējam būtu vēl skaidrāks priekšstats par logiem.

Aizkaru stangas

Ne tikai aizkaru audums un šuvums, bet arī stanga un tās izvietojums pievērš lielu uzmanību logiem, tāpēc vienmēr jāņem vērā, ka tā nedrīkst būt pārāk īsa, pārāk gara, pārāk zemu vai augstu novietota. Ja neesi pārliecināts par pareizāko izvietojumu, vērsies pie speciālistiem aizkaru salonos. 

Aizkaru garums

Neveikli un neprasmīgi izskatīsies gan pārlieku īsi, gan gari aizkari, tāpēc ievēro zelta vidusceļu. Iegādājoties audumu, ņem vērā nošuves, kas paņems daļu auduma, tāpēc labāk iegādājies lielāku gabalu auduma, nekā mazāku, ja aizkari tiks šūti. Ja meklē jau gatavus aizkarus, tad ņem vērā - vislabāk tie izskatīsies, nokarājoties nedaudz virs grīdas. Ja tie pārāk daudz karāsies zemē, tas būs gan nepraktiski, gan arī nepievilcīgi. Tāpat svarīgi ievērot arī aizkaru platumu. Uzliekot tos uz stangas, izveidosies krokas un ieloces, tāpēc platuma apjoms krietni samazināsies. 

Tīri un izgludināti

Pirms iekar logos tikko uzšūtos vai iegādātos aizkarus, tie noteikti ir jāizgludina. Lai nošuves būtu gludas, locījuma vietas nebūtu manāmas un nepievilcīgie krokojumi novērsti, bez gludekļa te neiztikt. Tāpat, pēc katras aizkaru mazgāšanas, tas jāņem vērā, jo paši par sevi tie noteikti neiztaisnosies.

Ievēro stilu

Iegādājoties aizkarus, jāievēro saskaņotība audumam ar aizkaru stangām un stiprinājumiem. Pārāk smalkam audumam noteikti nepiestāvēs masīvi un metāliski materiāli, tāpēc rūpīgi pārdomā par kopskatu, un, ja nepieciešams, konsultējies ar speciālistiem.

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Aizkari
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form