Dari pats: mākslas darbs no kausētiem krītiņiem
Foto: David Amsler / cc

Kas to būtu domājis, ka visparastākie krītiņi, ar ko bērni mēdz krāsot savus piezīmju blokus, var būt noderīgi mākslas darba radīšanā?

Ja labprāt pievērsies radošām nodarbēm, tad ir vērts izmēģināt šo mākslas darba izveidi, jo rezultāts katram izdosies unikāls un atšķirīgs no citiem.

Nepieciešamais:

  • Kanva
  • Krītiņi
  • Līme vai karstās līmes pistole
  • Fēns

Vispirms nepieciešams pie kanvas pielīmēt krītiņus. Tos vari līmēt toņu pārejā vai jauktā secībā – tas atkarīgs no katra paša vēlmēm. Tāpat krītiņus var līmēt ne tikai horizontāli viena pie otra, bet var veidot arī atšķirīgu kompozīciju, līmējot tos apļa formā.

Kad krītiņi ir pielīmēti, nepieciešams sagatavot vietu, kur tie tiks kausēti. Jāņem vērā, ka krāsa var šļakstīties pa gaisu, tāpēc ieteicams izklāt grīdu vai virsmu ar avīzēm.

Liec kanvu vertikālā stāvoklī un ar fēnu kausē tik ilgi, līdz krītiņi sāk pilēt un izveido vēlamo izskatu. Jo ilgāk kausēsi krītiņus, jo vairāk tecēs krāsa un mākslas darbs būs spilgtāks. Pēc kausēšanas vēlams kārtīgi nožāvēt mākslas darbu, lai nekas neturpinātu pilēt, un tad to var likt pie sienas.

Šāds mākslas darbs lieliski izskatīsies gan bērnistabā, gan citā telpā, kur nepieciešams kāds akcents un krāsains interjera papildinājums.

Video pamācība:

Mākslas darbs izskatīsies vēl radošāks, ja fonu papildināsi ar kādu trafaretu, piemēram, kā šajā idejā ar baletdejotāju un lietussargu.

Tags

Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form