Dabiski līdzekļi kukaiņu iznīcināšanai iekštelpās
Foto: F64

Ja arī tavā mājoklī gadījies sastapties ar kukaiņiem, kas mistiski parādījušies iekštelpās, noteikti noderēs padomi, kā tos iznīdēt ar dabiskiem līdzekļiem. Protams, ir iespējams iegādāties dažādus ķīmiskos līdzekļus un iznīdētājus, taču arī mums pašiem šis gaiss pēc tam ir jāelpo, tāpēc labāk iegaumēt šos dabiskos risinājumus.

Citrons

Citrons un tā sula ir lielisks līdzeklis kukaiņu iznīcināšanai, jo tiem netīk skāba vide, tāpēc grūti iedomāties ko labāku par citronu. Saslapini kādu lupatu ar citronu sulu un notīri tās vietas, kur uzturas kukaiņi, vai pa kurieni tie nokļūst iekštelpās. Arī citronzāle, kaķumētra un aromātiskā pelargonija, kas smaržā atgādina citronu būs lieliski dabiskie palīgi cīņā pret kukaiņiem.

Piparmētra

Arī mums tik tīkamais piparmētru aromāts un tā izdalītā eļļa nebūt netīk negaidītajiem kukaiņiem, tāpēc arī piparmētras izmantošanu der iegaumēt. Protams, ar kaltētu piparmētru tēju netiks līdzēts, bet ar svaigiem lapu saišķiem, piparmētru balzamu, ēterisko eļļu gan var pietikt, īpaši vasaras sezonā. Starp citu, piparmētru vari izmantot arī kodumu gadījumos, ieberzējot koduma vietu ar svaigu piparmētru lapu. Ja mājoklī būs jūtams piparmētras aromāts, mušas noteikti neizvēlēsies šo vietu dzīvošanai, un arī drēbju skapī kodes neiemitināsies.

Aromātiskie maisiņi

Ja esi piedzīvojis situācijas ar kukaiņiem drēbju skapjos, tad viens no veiksmīgākajiem paņēmieniem ir izveidot aromātiskus maisiņus ar dabiskām sastāvdaļām. Lavanda, piparmētra, rozmarīns un arī krustnagliņas būs labākā izvēle to pildīšanā, un tie būs noderīgi, lai izvairītos arī no kodēm.

Eļļas

Ne gluži pārtikā izmantojamās eļļas, bet gan dažādas ēteriskās eļļas būs lieliski palīgi kukaiņu iznīdēšanas situācijās. Viena no labākajām eļļām ir eikalipta eļļa, kuru vari iepilināt pie ūdens un ar šādu līdzekli izsmidzināt mājoklī gaisu un mēbeles, lai radītu nepatīkamu vidi kukaiņiem. Ne īpaši plaši zināmā nīma lapu eļļa, kas pārsvarā tiek izmantota ajūrveidā, darīs brīnumu lietas arī insektu iznīcināšanā. Izmanto arī sandalkoka, lavandas, rozmarīna, bazilika un piparmētru ēteriskās eļļas – tās visas radīs iznīcinošus apstākļus kukaiņiem.

Tags

Mājas tīrīšana

Comment Form