Foto: Shutterstock
Ja mājās veicamajiem pienākumiem pieiet ar izdomu, pat apnicīgākie darbi kļūst aizraujošāki un arī vienkāršāk padarāmi. Šai sakarā piedāvājam goodhousekeeping.com apkopotās viltības, kas atvieglos mājas soli un ļaus darbus izdarīt raitāk.

1. Lai vieglāk izņemtu fotogrāfijas no veca albuma, ar fēnu sasildi lapu aizmuguri, pēc tam viegli izslidinot iepriekš papīram pielipušos attēlus.

2. Lai, vārot makaronus, ūdens neietu pāri katliņa malām, uzliec tam pāri koka karoti, tai it kā norādot uz pulksten divpadsmitiem un sešiem.

3. Neskaitāmo kastīšu un iepakojumu vietā putraimus, makaronus un auzu pārslas glabā burciņās ar slēgtiem vākiem – tā tu ne tikai ietaupīsi vietu, bet arī izveidosi vienkāršu, tomēr pievilcīgu dekorāciju virtuvei.

4. Lai vadi, piemēram, USB kabelis, nerullētos un nepiņķerētos, aptin to ap roku, cauri izvelkot dzijas pavedienu un tā nofiksējot to.

5. Ja esi iegādājusies grūti aizdedzināmas sveces, vari izmantot sausus spageti makaronus – to gals degs, un makarons funkcionēs kā garie sērkociņi.

6. Lai briļļu kājiņas neizlocītos un to krāsa – nenoietu pirms laika, vari tās nolakot ar caurspīdīgu nagu laku.

7. Ja miltus glabā kārbā un, tos ņemot ar karoti, vienmēr nobārsti darba virsmu, vienam kārbas galam vari uzlīmēt līmlenti – pret to varēsi nofiksēt karoti, nomērot arī precīzu miltu daudzumu, ja gatavo kādu ēdienu, strikti ievērojot norādītās sastāvdaļu proporcijas.

8. Ja, ievācoties jaunā miteklī, nav gultas rāmja, naudas taupīšanas nolūkos vari izmantot eiropaletes. Liekot lietā izdomu un veiklas rokas, no eiropaletēm var izgatavot fantastiskas mēbeles par salīdzinoši zemām izmaksām.

9. Ēdot ķīniešu ēdienu no līdzi ņemšanas trauciņiem, izjauc tos, nolokot malas un tādējādi sagatavojot improvizētu šķīvi. Šādi ēšana vedīsies krietni raitāk un ērtāk.

10. Maisiņus vari uzglabāt nevis leģendārajā maisiņā, kas paredzēts maisiņiem, bet izlietotu papīra mutautiņu kārbā, no kuras maisiņu varēsi izvilkt tāpat kā salveti.

11. Vai zināji, ka caurums tavas pannas roktura galā var tikt teicami izmantots cepamās lāpstiņas iespraušanai tajā, lai atvieglotu ēdiena gatavošanu?

12. Ja skapī vai čemodānā trūkst vietas, apavus vari ielikt peldēšanas cepurītē, tā novēršot zoļu radītos traipus uz tava iecienītā apģērba.

13. Datora klaviatūru vari iztīrīt ar vecu grima otu vai zobu birsti.

14. Dāvanu saiņošanai vari izmantot vecas kalendāru lapas – tās izskatīsies gaumīgi un oriģināli.

15. Sildot eļļā ceptu ēdienu otrreiz, maltītei pielej nevis vēl vienu eļļas devu, bet pannā uzvāri nedaudz ūdens, pēc tam ieliekot tajā sildāmo ēdienu.

16. Ja tev nemitīgi zūd auskari, glabā tos, iespraužot auskaru kājiņas pogas caurumos. Tā auskaru pāris vienmēr būs vienuviet.

17. Kaut ko krāsojot, ap bundžu vari nostiept gumiju. Pret to varēsi noslaucīt lieko krāsu, kas būs sakrājusies uz otas.

18. Ja durvju eņģes ir sākušas čīkstēt, vari iesmērēt tās ar olīveļļu vai sviestu, kam ir neliels sāls saturs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!