Kā mājas apstākļos attīrīt kanalizācijas caurules?
Foto: Shutterstock

Tad, kad kanalizācijas caurules ir jau aizdambējušās un ūdens vairs vienmērīgi netek prom, vienmēr domājam par to, ka vajadzēja ikdienā ievērot regulāru tīrīšanu. Lai izvairītos no šādiem pārmetumiem, svarīgi ievērot profilaktisku cauruļu tīrīšanu, turklāt, tas neprasa nedz daudz laika, nedz arī līdzekļu, salīdzinot ar to, ja būs nepieciešama santehniķa palīdzība.

Kanalizācijas cauruļu ienaidnieki ir mati, ēdiena paliekas un putekļi, kas saveļas un pielīp pie cauruļu malām, veidojot slāni, kas pamazām izvēršas par aizsprostojumu. Izvairīties no šo lietu nokļūšanas caurulēs ir teju vai neiespējami, tāpēc labākais risinājums ir regulāra attīrīšana.

Viens no vienkāršākajiem kanalizācijas cauruļu attīrīšanas veidiem ir ar etiķa un sodas izmantošana. Ielej caurulē pusotru krūzi baltā etiķa un divas ēdamkarotes dzeramās sodas. Cieši noslēdz cauruli un ļauj līdzekļiem iedarboties vismaz uz piecām minūtēm. Pēc tam izskalo cauruli ar karstu ūdeni.

Iztīrīt caurules var arī ar pus krūzi sāls un pus krūzi dzeramās sodas, rīkojoties tieši tāpat, beigās aizskalojot visu ar karstu ūdeni. Šie divi paņēmieni tik tiešām ir efektīvi līdzekļi profilaktiskiem nolūkiem, bet, ja caurules ir vairāk aizsērējušas, jāizmanto speciālās granulas vai želeja, kas ar ķīmisko vielu palīdzību attīrīs kanalizācijas sistēmu.   

Eksperimentētāji izmantojuši arī coca-cola. Tā caurulēs ir jāielej uz nakti, bet no rīta tā jāaizskalo ar karstu ūdeni.

Šos paņēmienus var izmantot gan virtuves, gan vannas istabas izlietnēm, kā arī dušas kabīnēs un vannās. Svarīgi attīrīt kanalizācijas caurules jebkur, kur regulāri tek ūdens.

Svarīgi!

  • Nekad neizmanto vairākus tīrīšanas līdzekļus vienlaikus, jo tiem savstarpēji reaģējot, var rasties indīgas gāzes. 
  • Pēc jebkura ķīmiskā līdzekļa izmantošanas jāpalaiž tekošs ūdens, bet noteikti ne karsts, jo tas pastiprinās ķīmisko vielu reakciju. Tas gan neattiecas uz dzeramās sodas un etiķa lietošanu, bet gan ķīmiskajiem līdzekļiem. 

Tags

Dienas padoms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form