Foto: Shutterstock
Ja arī tava izpalīdzīgā ierīce trauku mazgāšanā pēkšņi rada ne to patīkamāko aromātu, tad tā noteikti nav pašsaprotama pazīme ar ko samierināties, bet problēma, kam ir dažādi cēloņi un pats galvenais, arī novēršami risinājumi.

Filtru tīrīšana

Šī ir viena no klasiskajām trauku mazgājamās mašīnas problēmām, jo par filtru maiņu mēs gluži vienkārši aizmirstam. Kā jebkurai ierīcei, arī trauku mazgājamai mašīnai ir nepieciešama ģenerālā tīrīšana, bet ik pēc pāris ierīces lietošanas reizēm, filtrs ir jāizņem un jānomazgā zem tekoša ūdens. Bieži vien filtros sakrājas ēdiena atliekas no ūdens, līdz ar to rodas šī smaka.

Ierīces vēdināšana

Nav nekādu šaubu, ka ilgstoši noslēgtā trauku mašīnā visai drīz parādīsies nepatīkama smaka, jo mitrums iekšpusē sakrājas, nenotiek vēdināšana, līdz ar to smaka ir neizbēgama. Lai tā nenotiktu, ieteicams ik pa laikam ierīces durvis atvērt pusvirus, īpaši tad, ja trauku mašīna tiek lietota reti.

Ģenerālā tīrīšana

Ģenerālajā tīrīšanā ietilpst visu sprauslu iztīrīšana, jo ēdiena atliekas var nobloķēt ūdens izsmidzināšanas sprauslas, tāpēc nepieciešams pārbaudīt un iztīrīt katru vietu, ieskaitot blīves, filtrus un sprauslas. Šim procesam noderēs saru birste, kas palīdzēs iztīrīt dažādus aizsērējumus. Pēc tam, kad ierīce ir iztīrīta, nepieciešams arī to ieslēgt mazgāšanas režīmā bez traukiem, bet noteikti ar tīrīšanas līdzekli. Lai efekts būtu vēl spožāks, var pievienot speciālo aromatizētāju, kas katrā mazgāšanas reizē izdalīs devu atsvaidzinoša aromāta.

Mazgāšana ar citronskābi

Ja pa rokai nav speciālo tīrīšanas līdzekļu, ļoti veiksmīgi atbrīvoties no nevēlamajām smakām var ar citronskābi. Ieber divas paciņas citronskābi dozatorā, kur parasti tiek pievienots tīrīšanas līdzeklis, un ieslēdz ierīci mazgāšanas režīmā. Citronskābe ne tikai novērsīs aromātus, bet arī padarīs iekšpusi spīdīgu un tīru.

Retai lietošanai

Ja trauku mazgājamā mašīna netiek izmantota ļoti regulāri, tomēr trauki tajā tiek likti un ierīce tiek ieslēgta tikai tad, kad tā ir piepildīta, smaka radīsies jebkurā gadījumā. Šādos gadījumos var ieslēgt trauku skalošanas režīmu, tad ēdiena paliekas tiks noskalotas un smaka neradīsies, un tad, kad būs papildinājums pilnam mazgāšanas ciklam, trauki tiks kārtīgi nomazgāti. Tomēr vislabāk negaidīt vairākas dienas, bet gan mazgāt traukus pat tad, ja ierīce nav vēl piepildīta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!