Foto: Shutterstock

Vannasistabas uzkopšanas darbi nav tie vieglāki, turklāt katram tīrīšanas procesam atrodams savs ķīmiskais līdzeklis. Ja ar šo plašo līdzekļu klāstu aizrauties negribas, spožu un tīru telpu var iegūt ar dažiem mājās sastopamiem un ne tik ķīmiskām vielām bagātiem līdzekļiem. Portāls apartmentthrapy.com apkopojis līdzekļus, kas būs noderīgi gan universālai lietošanai, gan īpaši grūti iztīrāmu traipu novēršanai.

Nepieciešamais:

  • Dzeramā soda
  • Galda etiķis
  • Ūdeņraža pārskābe
  • Pudele ar pulverizatoru

Vannasistabas tīrīšanas darbi var sākties ar to, ka etiķi sajauc vienādā proporcijā ar ūdeni, un iepilda šo līdzekli pudelē. Šis līdzeklis lieliski kalpo kā dažādu nosēdumu novērsējs dušas kabīnēm, vannām, izlietnēm un pat flīžu virsmu tīrīšanai. Jāievēro, lai izsmidzinātais līdzeklis pāris minūtes ievilktos uz virsmas, tad netīrumi būs vieglāk notīrāmi. Pēc tam virsmu notīri ar lupatiņu, kas samitrināta ar siltu ūdeni. Starp citu, šo universālo līdzekli ieteicams izsmidzināt dušas kabīnē katru reizi pēc mazgāšanās, tad neradīsies kaļķakmens nosēdumi uz virsmām un arī kabīne tik ātri neļaus uzsūkt netīrumus.

Nopietnāku traipu tīrīšanā nepietiks ar universālo līdzekli, tāpēc šādās situācijās var izveidot pastai līdzīgu līdzekli no sodas un ūdens. Ūdens nepieciešamas vien pavisam nedaudz, lai masa uzputotos un izveidotos vidēji šķidra pasta. Ar šo pastu var tikt tīrītas flīžu šuves, kaļķakmens nosēdumi un citi traipi uz dažādām virsmām. Ja pirms šīs pastas izmantosi etiķi, efekts būs divtik labs, jo šīs vielas reaģējot, atmiekšķēs pat dziļi iesēdušos traipus.

Ja vannasistabā radušies nelielas pelējuma pazīmes vai traipi, kas nav tikuši novērsti ar iepriekšējām metodēm, tad glābiņš būs ūdeņraža pārskābe. Uzsmidzini to uz netīrajām vietām, atstāj uz pāris minūtēm ievilkties un tad ar birstes palīdzību tīri virsmu. Īpaši dziļiem traipiem šis process jāatkārto vairākas reizes, taču ar šo paņēmienu tik tiešām no traipiem vēlāk nebūs ne vēsts. Tīrīšanu noteikti noslēdz ar siltu ūdeni, lai nekur nepaliktu ūdeņraža pārskābes nosēdumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!