Foto: Shutterstock
Vai esi aizdomājies par to, cik gan daudz putekļi sakrājas kaut gada laikā gultas matracī? Tad, kad bērni lēkā pa gultām, var ļoti labi manīt to, ka matracis ir uzņēmis sevī krietnu devu putekļus, tāpēc mīļā miera labad sakām, lai bērni nelēkā, jo putekļi ceļas gaisā. Tā vietā tomēr vajadzētu ķerties pie rīcības plāna un atbrīvoties no šiem putekļiem. Portāls ''Better Homes and Gardens'' sniedz vairākus padomus, kā ar šo procesu veiksmīgi tikt galā.

Putekļusūcēja izmantošana

Šis noteikti būs visvieglākais paņēmiens matrača tīrīšanā, jo putekļusūcējs nudien sastopams gandrīz katrā mājoklī. Atbrīvo gultu no segām, pārvalkiem, spilveniem, lai matracis ir pilnībā atsegts. Ar putekļusūcēju sūc matrača virspusi vairākas reizes katrā vietā, taču vislabāk to darīt vienā virzienā, ne kā ar slotu, jo tad putekļi tiks labāk uzsūkti. Matracis saglabās savu tīrību ievērojami labāk, ja šo procesu veiksi biežāk, piemēram, ikreiz, kad tiek mainīts palags. Ja ir iespēja, kad viena puse ir iztīrīta, apgriez matrača otru pusi un izsūc arī to, tāpat neaizmirsti par malām.

Ja gulta ir papildināta ar virsmatraci, tad noteikti jāiztīra arī tas, jo arī plānākos materiālos putekļi uzkrājas. 

Klapēšanas metode

Jautāsiet, kā tad kādreiz tika tīrīti matrači, kad nebija pieejami putekļusūcēji? Matrači tika iznesti laukā vai uz balkona un ar slotas kātiem klapēti. Lai arī apkārt izveidojās milzīgi putekļu mākoņi, vēlamais tika panākts un atpakaļ gultā tika ienesti daudz tīrāki matrači. Tāpat darīja un joprojām var darīt ar paklājiem. Šī metode ir pateicīga arī tāpēc, ka var izmantot iespēju matraci izvēdināt svaigā gaisā. 

Smakas novēršana

Ja matracis ir uzsūcis nepatīkamu smaku, arī no tās var itin viegli atbrīvoties. Nepatīkamos aromātus labi uzsūc kukurūzas ciete un dzeramā soda, ko var izbārstīt virs matrača, ļaut tam vairākas stundas ievilkties un tad ar putekļusūcēju visu nosūkt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!