Foto: Shutterstock

Vieni par svelmīgo vasaras karstumu jūtas sajūsmināti, bet citi itin nemaz nejūtas komfortabli šādos apstākļos, īpaši tad, ja mājās ir svelmīgāk nekā ārā, tāpēc portāls apartmenttherapy.com apkopojis lasītāju ieteikums, kā šādās dienās pārdzīvot karstumu.

Kāda portāla lasītāja šādās reizēs sasaldē ūdeni divlitrīgā plastmasas pudelē un pēc tam to ietin dvielī vai spilvendrānā. Ietīto pudeli var novietot uz krūtīm vai ar rokām aptvert, tad patīkamais vēsums pārņems visu ķermeni un uz kādu laiku par svelmi tik tiešām var aizmirst, taču šis risinājums, šķiet, nav tas pateicīgākais, jo pudele ar laiku kūst un pēc laika nāksies attapties slapjā gultā, turklāt sasalis ūdens ir tik stindzinoši auksts, ka diezin vai ilgi to varēs izturēt.

Vēl kāds ūdens izmantojuma risinājums ir iepildot to pudelē ar pulverizatoru un apsmidzināt ķermeni ik brīdi, kad jūtams pārlieku liels karstums. Ūdenim nav jābūt ledus aukstam, pietiks ar nedaudz vēsu ūdeni, lai atspirdzinātos. Ja piemājas dārzā ierīkots kāds laistīšanas rīks, tad to ieslēdzot, var baudīt ūdens priekus pie viena atvēsinoties, ja vien nav iespēja tikt uz kādu tuvāko pludmali.

Ja pa dienu katrs vēl spējam atrast risinājumu kā atveldzēties, tad nakts miera laikā tas ir grūtāk īstenojams, tāpēc svarīgi ir nodrošināties ar atbilstošiem apstākļiem arī guļamistabā. Pirmkārt, izvēlies elpojošu un dabiska materiāla gultas veļu, piemēram, linu, kas patīkami atvēsinās. Vislabāk karstākajās dienās izmantot vien pārvalku, tad nebūs jācieš no papildus karstuma, ko sniedz sega. Otrkārt, guļamistabai ir jābūt labi vēdinātai, tāpēc vislabāk pa nakti atstāt vaļā atvērtu logu, bet, lai neielidotu kukaiņi, izmanto tīklu, ko piestiprināt pie loga vai arī iekarini virs gultas romantisko baldahīnu. Kāds portāla lasītājs ieteicis vairākas stundas pirms gulētiešanas samērcēt vēsā ūdenī lina vai kokvilnas gultas veļu, neļaut tai pilnībā izžūt un izmantot to nedaudz miklu, tādā veidā nakts miers būs patīkami vēsāks.

Centies izvairīties no interjera papildinājumiem, kas sasilda telpu, piemēram, paklājiem. Ja vien ir iespēja, sarullē tos un noglabā kaut kur citur, lai arī pēdas netiktu karsētas un grīda elpotu, tad arī gaiss telpā būs vēsāks patīkamāks.

Vēl kādu efektīvu veidu iesaka kāds lasītājs, ierosinot uz laiku atvērt visus logus un ļaut izvēdināties vienlaicīgi pilnīgi visām istabām, tad gaiss esot patīkamāks un arī karstums vairs neesot tik izteikts.

Kondicionieris ne vienmēr ir tas labākais risinājums, jo strauja temperatūras maiņa kā zināms var novest līdz saaukstēšanās gadījumiem, tāpēc kā alternatīvu var izmantot gaisa ventilatoru, kas radīs patīkamu vējiņu bez gaisa atvēsināšanas. Šo ierīci var atstāt darboties arī nakts laikā, tad guļamistabā būs patīkamāk gulēt arī karstajās naktīs.

Saule telpu piesilda vēl vairāk, ja aizkari vai žalūzijas pie logiem ir atvērti, tāpēc uz nakti nevajadzētu atstāt tos atvērtā veidā, lai rīta saule neiespīdētu istabā un nesakarsētu to jau pašā rīta agrumā.

Bez visiem šiem paņēmieniem karstums var tikt pārvarēts ar regulāru vēsas dušas apmeklējumu, daudz ūdens dzeršanu un mierīgām nodarbēm, kas neprasa lielu fizisko piepūli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!