Ja arī tavos plānos tuvākajās dienās ir nosvinēt vasaras izskaņu ar dārza ballīti, zvaigžņu vērošanu zem klajas debess vai vienkārši izbaudīt vēl beidzamos siltos vakarus, tad lieti noderēs kāds apgaismojums, un burciņas ar svecītēm tam ir ideāli piemērotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienkāršākais veids, kā izveidot šādus svečturus, ir tukšās un no etiķetēm notīrītās burkās izlikt svecītes un tās izkārtot uz galda, zālītē vai citām cietām virsmām, taču daudz elegantāk izskatīsies, ja šādi gaismas ķermeņi tiks arī izkārti kokos. Lai izveidotu iekarināmus burciņu svečturus, nepieciešams:

  • stikla burkas ar hermētisko vāku;
  • stingra aukla, piemēram, kokvilnas;
  • sveces.

Vispirms burciņām jānoņem hermētiskais vāciņš, lai paliek tikai metāliskais stiprinājums.

Pēc detaļu atvienošanas burciņai jāizskatās šādi (skat. attēlu zemāk).

Vienu auklas galu stingri piesien vienā burkas galā, bet galējo piesien pie otra burkas stiprinājuma. Centies auklu sasiet stingri, lai burka stabili karātos. Ja mezgls būs vaļīgs, burka nebūs stabila.

Šādi jāizskatās burciņai pēc auklas abu galu piesiešanas.

Pēc tam ar atsevišķu aukliņu sasien mezgliņu, lai izveidojas trīsstūris virs burciņas. Šādi burka būs stabilāka un tik ļoti nešūposies.

Nogriez liekās malas auklām un iekarini burciņas koku zaros.

''Tava Māja'' iesaka:

  • Izveido dažādu garumu iekarināmos svečturus, lai varētu radīt interesantāku noformējumu. Labi izskatīsies, ja pāris burciņas būs garākās auklās iekarinātas, bet citas - īsākās.
  • Lai burciņās neizkustētos svecītes un tās atrastos tieši pa vidu, pirms iekarināšanas ieber tajās nedaudz smilšu, un tad svecīte būs stabilāka. Var izmantot arī dekoratīvos akmentiņus, mazus olīšus un citus materiālus, kas ir karstumizturīgi.
  • Gaumīgi izskatīsies, ja burciņām apsiesi apkārt baltas lentītes vai kādu mežģīņu joslu, kas skaisti laidīs cauri gaismas starus. Lentītes vari piesiet garākas, lai tās nokarājas, radot vēl romantiskāku noformējumu.
  • Burciņas var arī nopūst ar krāsu, piemēram, baltu, tad atstarotā gaisma būs vēl gaišāka.

Tags

Sveces Svečturis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form