Kā izveidot stilīgu rāmi vecajam spogulim?

Kā izveidot stilīgu rāmi vecajam spogulim?
Foto: Shutterstock

Ja mājās esošie spoguļi šķiet jau aizvietojami ar kaut ko oriģinālāku, tad ne vienmēr jāsteidz uz veikalu iegādāt jauns. Ar nelielām pārmaiņām un pāris minūtēm laika, ko atvēlēt radošajam procesam, var iegūt pavisam jaunu spoguli, ar ko atsvaidzināt interjeru.

Interjera veikalos ir pilns ar šāda veida spoguļiem, kuru rāmis ir no aptītas virves, taču retais aizdomājies, ka tādu var itin viegli katrs pats izveidot mājas apstākļos. Šāda stila spogulis lieliski izskatīsies pludmales stila mājās, vannasistabā ar jūrnieku motīviem vai jebkurā telpā, kur dominē dabīgi materiāli.

Viss, kas nepieciešams šāda rāmja izveidei, ir:

  • Putuplasts pamatnei;
  • Sizala virve;
  • Karstā līmes pistole;
  • Šķēres.

Vispirms spogulis jāpielīmē pie pamatnes, kas šajā gadījumā ir putuplasts, taču tikpat labi tas var būt kāds cits ne pārāk biezs materiāls, pie kura var pielīmēt spoguli. Pirms līmēšanas pamatnei ir jābūt attiecīgajā izmērā, proti – lielākam par pašu spoguli. Spogulis jāuzlīmē tā, lai visur malas būtu vienāda izmēra un spogulis būtu centrēts tieši pa vidu. Līmēšanai izmanto karsto līmes pistoli vai speciālo spoguļa līmi, ja ir šaubas par līmes izturību.

Pēc tam ņem vienu sizalas virves galu, ar otru roku uzspied līmi pie spoguļa apakšējās malas un uzmanīgi pieliec virvi, lai līme neizplūstu. Pēc tam liec virvi tālāk un atkal izspied līmi, lai virve varētu pielipt pie pamatnes. Līmēšanas procesā svarīgi līmi uzklāt uzmanīgi, lai tā nebūtu redzama no priekšpuses un tā neizplūstu uz spoguļa malas, citādi noformējums būs nevīžīgs. Kad pirmais aplis aplīmēts, turpini līmēt un nostiept virvi tanī pat virzienā, līdz izveidojas rāmis visas pamatnes platumā. Pēdējo virves apli līmē tā, lai nebūtu redzama pamatnes mala. Kad pēdējās joslas gals ir vietā, kur būtu jātin vēl jauns aplis, ar šķērēm to nogriez.

Beigās, izmantojot to pašu virvi, ielīmē pa vidu vēl vienu joslu, la noslēptu līmes atstātās pēdas. Pašās beigās ar šķērēm nogriez liekos diegus, kas atiruši no virves, lai rāmis nebūtu tik spurains.

Video pamācība:

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka