Foto: Shutterstock
Dažkārt trauku mazgājamā mašīna nepilda kvalitatīvi savu funkciju, ja tajā sakrājušās ēdiena paliekas vai radušies aizsērējumi, tieši tāpēc, ik pa laikam jāpārbauda un jāiztīra sūkņa filtrs un citas spraugas, kur tie varētu izveidoties.

Ja sūkņa filtrs ir aizsērējis var pat būt tā, ka ēdiena paliekas traukus padara vēl netīrākus nekā pirms ievietošanas ierīcē. Aizsērējis sūknis neļaus ierīcei kvalitatīvi sūknēt ūdeni un darboties nepieciešamajā režīmā, tāpēc šīs detaļas tīrībai jāpievērš īpaša vērība.

Portāla Siemens-home.lt sniegtajos padomos ietilpst ieteikums ik pa laikam atskrūvēt sūkņa filtra korpusu, kas atrodas ierīces iekšpusē, grīdas daļā pa vidu. Tas jāizņem izslēgtai ierīcei un pēc tam kārtīgi jānoskalo un jāizmazgā zem tekoša ūdens. Visvieglāk iztīrīt būs ar kādu birsti, kas palīdzēs aizsniegt šaurākas spraugas. Plastmasas korpusu var atdalīt, līdz ar to būs vēl vieglāk to izmazgāt. Pēc šīs detaļas izņemšanas jāpievērš uzmanība arī tam, vai nav radušies aizsērējumi šajā korpusā. Nepieciešamības gadījumā ar lupatiņu vai sūkli jāiztīra šis nodalījums, un jāpārbauda, vai nav izveidojies aizsērējums arī sietiņiem.

Noteikti jāpievērš uzmanība arī ventilatoram līdzīgai detaļai, kas atrodas gan ierīces augšpusē, gan apakšpusē, un kas palīdz cirkulēt ūdenim. Ieteicams noņemt arī to un ar birsti izmazgāt spraugas tajā, kur nereti mēdz sakrāties ēdiena paliekas. Šīm detaļām visbiežāk ir nelieli caurumiņi visā garumā, kur ar laiku var izveidoties aizsērējumi, un tos visvieglāk būs iztīrīt ar koka irbulīti.

Trauku mazgājamās mašīnas tīrību palīdzēs uzturēt arī speciāli līdzekļi, piemēram, reģenerējošais sāls, kas mīkstina ūdeni, tādējādi nodrošinot daudz efektīvāku trauku mazgājamās mašīnas darbību. Sāls novērš kaļķakmens nogulšņu veidošanos ne tikai uz traukiem, bet arī pašas trauku mazgājamās mašīnas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!