Foto: Shutterstock
No mākslīgā akmens tiek izgatavotas virtuves un galda virsmas, izlietnes gan virtuvē, gan vannasistabā, tāpēc ir jāzina arī to, kā pienācīgi kopt virsmu, jo ar ūdens un lupatiņas palīdzību ne vienmēr būs līdzēts.

Mākslīgā akmens priekšrocība ir tā, ka tas ir izturīgs un allaž tīrs, jo neuzsūc ūdeni, taukus, ikdienas netīrumus, taču kā jebkuru virsmu arī šo laiku pa laikam jānomazgā, lai tā atgūtu sākotnējo spožumu. Ikdienas uzkopšanā vajadzētu ievērot, lai izlijušais šķidrums ilgstoši neatrastos uz virsmas, bet gan tiktu noslaucīts. Traipu nomazgāšanai jāizmanto maigs krēmveida abrazīvs tīrītājs, tāpat tīrīšanas līdzekļu plauktiņu derētu papildināt ar kādu attaukotāju.

Svarīgi atcerēties, ka akmens virsmas jātīra ar apļveida kustībām. Aptuveni reizi nedēļā virsma jāattauko ar līdzekli. Mākslīgā akmens darbnīcas kopšanas speciālisti no Mad.lv iesaka reizi vai divas nedēļā virsmu apsmidzināt ar ¾ šķidrā balinātāja un ¼ ūdens maisījuma, ko atstāt uz pāris stundām vai nakti ievilkties un pēc tam noskalot vai noslaucīt ar mitru drānu.

Lai arī mākslīgā akmens virsma ir ļoti pateicīga kopšanai, no kafijas, tējas, citronu sulas, kečupa, sarkanvīna, taukiem un eļļas var rasties traipi. Tos notīrīt gan ir visai vienkārši. Nepieciešams kāds maigs krēmveida abrazīvs līdzeklis, ko vislabāk iesmērēt apļveida kustībām uz virsmas, atstāt iedarboties uz kādu laiku un tad noskalot. Ikdienas lietošanā pēc virsmas noskalošanas vislabāk to noslaucīt ar sausu lupatiņu, tad netīrumi vēl mazāk pieķersies.

Grūtāk nomazgājamus traipus var atstāt liliju ziedputekšņi, safrāns un melnā tēja. Šādos gadījumos jāizmanto abrazīvs plastikāta tīrītājs un traipu balinātājs, taču pēc tam tas kārtīgi jānoskalo, citādi var mainīties akmens krāsa. Pēc tīrīšanas vienmēr jāatjauno virsmas dabiskais spīdums ar mitru lupatiņu un krēmveida tīrītāju. Ja uz virsmas palikuši traipi no cieta ūdens, jāizmanto kaļķakmens noņēmējs, pēc tam vairākkārtīgi noskalojot virsmu ar siltu ūdeni.

Noderīgi!

  • Mākslīgā akmens virsmas īpašniekiem jāzina, ka virsma jāaizsargā no karstuma, tāpēc tikko no uguns noņemtu pannu nekad neliec uz virsmas. Karsts čuguns var atstāt neatgriezeniskus bojājumus uz virsmas, tāpēc izmanto karstumizturīgus paliktņus, piemēram, no silikona.
  • Karsta šķidruma liešana tieši uz mākslīgā akmens virsmas, piemēram, izlietnē, var radīt defektus. Ja izlietnē jālej verdošs ūdens, piemēram, nokāšot izvārītos kartupeļus, pirms tam palaid auksto ūdeni un tikai tad lej karsto ūdeni.
  • Skrāpējumus nekādi nevarēs nomazgāt, tāpēc nekad negriez uz virsmas – izmanto dēlīti! Skrāpējumu vietās nosēdīsies putekļi un ikdienas netīrumi, kas būs viegli pamanāmi pat tad, ja pārējā virsma ir tīra.
  • Uzmanies no ķīmisku vielu saskarsmes uz virsmas. Vai tas būtu krāsu noņēmējs, acetons, sadzīves tehnikas tīrītāji vai citi līdzekļi – tam visam steigšus pa virsu jālej tekošs ūdens, ja gadījies to uzliet uz virsmas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!