Pēcsvētku netīrība: kā satīrīt egļu skujas no dažādiem grīdas segumiem
Foto: Shutterstock

Ja mājās bijusi eglīte, tad neiztikt arī bez skujām, kas agrāk vai vēlāk tomēr sabirst uz grīdas, tāpēc lieti noder padomi, kā tās savākt no dažādiem grīdas segumiem, un ne vienmēr slota vai putekļusūcējs ir tas labākais risinājums. Lūk, daži noderīgi padomi no portāla ''Porewow'', kas piedāvā padomus, kā ātri un viegli satīrīt skujas gan no cietiem, gan mīkstiem grīdas segumiem!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lamināts un linolejs ir visbiežāk sastopamais grīdas segums, taču sabirušās egles skujas itin nemaz nav tik viegli saslaucīt ar slotu vai iesūkt ar putekļusūcēju, jo tās slīd pa grīdu un nepaceļas no virsmas. Šādās situācijās ļoti noderīgs var būt rullītis ar lipīgo papīru, ko parasti izmanto apģērba tīrīšanā no pielipušiem gružiem. Protams, ka rullītis visai ātri aplips ar skujām, tāpēc šo metodi var pielietot tad, kad lielums jau saslaucīts un skujas vēl vietām sabirušas kaktos vai šaurās spraugās.

Ja mājās nav šī rullīša, tad var izmantot līmlenti jeb skoču – aptin to ap roku ar lipīgo pusi uz āru un tad piepsied roku pie grīdas, kur ir skujas, lai tās pielīp pie līmlentes. Kad nepieciešams, aptin ap roku jaunu kārtu ar līmlenti.

Vēl var līdzēt slapjā grīdas uzkopšana. Ja ar slotu sausajiem gružiem var saslaucīt lielumu, tad ar slapjo mazgāšanu izdosies visai labi savākt atlikušās skujas, jo pie mitras lupatas tās ļoti labi pieķersies.

Ar skujām piebirdināts paklājs nav tas, ko gribam redzēt savā mājoklī, taču, ja tā tuvumā atrodas egle vai kādi egļu zaru rotājumi, tad arī skujas tur noteikti nonāks. Tā kā skujas nebūt nav viegli savākt ar pirkstiem, saslaucīt ar nelielo slotiņu vai pat iesūkt ar putekļusūcēju, jo tās ieķērušās paklājā, tad izmanto šo metodi – izbārsti dzeramo sodu pa paklāju vietās, kur ir skujas un tad sūc segumu ar putekļusūcēju. Šādi ierīcei būs vieglāk iesūkt skujas, turklāt soda atsvaidzinās paklāju un uzsūks sevī smakas. Šajā gadījumā ļauj sodai iepriekš kādu laiku ievilkties, uzreiz nesūc.

Tags

Mājas tīrīšana Ziemassvētku eglīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form