Video pamācība: No pogām darināts krūzīšu paliktnis priecīgākai kafijas pauzei
Foto: Shutterstock

Karstu krūzīšu novietošana uz galda virsmas nav ieteicama – var palikt nospiedumi, tāpēc speciālie paliktnīši ir itin piemēroti, lai karstos dzērienus varētu baudīt jebkur, nesabojājot virsmu. Lūk, interesanta pamācība, kā no krāsainām podziņām izveidot krūzīšu paliktni, kas iederēsies gan mājās, gan darbā uz galda.

Nepieciešamie materiāli:

  • Krāsainas pogas (var izmantot dažāda izmēra);
  • Abpusēja līmlente;
  • Karstā līmes pistole;
  • Papīra lapa.

Vispirms uz papīra lapas salīmē līmlentes posmus vienu virs otra tā, lai izveidotos nedaudz lielāka izmēra laukums, kādā vēlies veidot paliktni krūzei. Optimāls izmērs ir 13x13 centimetri. Lai līmlenti ērtāk pielīmētu, atloki katram posmam galus.

Pēc tam pa virsu līmlentei izkārto pogas ar skaistāko pusi uz leju, liekot to uz līmlentes lipīgās virsmas. Vienu pie otras izkārto pogas, kādu kompozīciju vēlies iegūt. Var veidot perfekti apaļu formu, bet labi izskatīsies arī neregulāras malas paliktnis. Centies neatstāt pārlieku lielas atstarpes starp pogām, tāpēc labāk izmanto mazākas pogas.

Sakarsē karsto līmi un tad pamazām aizpildi spraugas starp pogām ar līmi. Līmi klāj tik daudz, lai ar to aizpildītu tukšumus un pogas stingri turētos kopā. Kad spraugas ar līmi aizpildītas, ar līmi noklāj arī pogu virsmas un caurumiņus, lai pamatne būtu gluda. Līmi izlīdzini vienmērīgi pa visu virsmu. Atstāj paliktni malā, lai līme kārtīgi izžūst.

Noslēgumā uzmanīgi noņem ar pogām salīmēto paliktni no līmlentēm, apgriez to otrādi, un ja nepieciešams, apgriez lieko līmi gar malām, un izmanto to kā dekoratīvu aksesuāru un krūzīšu paliktni.

Video pamācība:

Source

DELFI Tava Māja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form