Ciemos uz sālsmaizi: ko dāvināt jaunās mājvietas saimniekiem
Foto: Shutterstock

Nav jau viegli izdomāt, ko dāvināt uz dzimšanas dienu vai vārda dienu, taču došanās ciemos uz sālsmaizi ir vēl apgrūtinošāk, jo ar tukšām rokām ierasties nevar. Konfekšu kaste un vīns lai paliek kā ciemakukulis, bet sveikšanai ar jauno mājvietu smelies kādu no portāla ''Tava Māja'' sarūpētajām idejām.

Vieni, iespējams, sālsmaizi uzskata kā pamatotu iemeslu draugu satikšanai un mājas ballītei, taču patiesībā sālsmaizei ir visai liela loma jaunās mājvietas iesvētīšanā. Šiem svētkiem ir pat simboliska nozīme, par ko vairāk vari lasīt šajā rakstā, taču mājvietas saimniekiem jāzina, ka bez sālsmaizes svinībām neiztikt.

Kamēr saimnieki gatavojas uzņemt viesus, jāparūpējas par pienācīgu dāvanu. Tradīcijas gan vēsta, ka jaunajiem saimniekiem nedrīkstot dāvināt asus priekšmetus, piemēram, nažus vai dakšas, jo tad mājvietā būšot ķildas, savukārt, pieminot sālsmaizes nozīmi, var dāvināt arī kaut ko saistībā ar sāli un maizi, piemēram, sāļo kliņģeri vai kādu mājās ceptu kukulīti un sāls trauku.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka