Foto: Shutterstock
Trauku mašīnu īpašnieki nenoliegs, ka šī ierīce ir viens no labākajiem izgudrojumiem, kas atvieglo ikdienas mājas soli. Tomēr bez ikdienā sakrātajām netīro trauku kaudzēm, ierīce var būt visai noderīga, lai tajā izmazgātu citas saimniecībā nepieciešamas lietas, piemēram, tvaika nosūcēja filtru, kas ar laiku saķep ar taukainu kārtiņu.

Tvaika nosūcēja filtrs

Tvaika nosūcēju izmantojam katru reizi, kad tiek gatavots ēdiens, taču par taukaino filtru tīrīšanu atceramies retāk. Jāņem vērā, ka tvaika nosūcējs savu darbiņu padarīs daudzkārt labāk, ja filtri būs regulāri tīrīti, un te nu ir dažādas iespējas. Var tos mērcēt dziļākā bļodā un berzēt ar kādu birstīti, bet daudz vienkāršāks risinājums ir trauku mašīna. Atliek vien ielikt tos apakšējā nodalījumā, kur parasti liekam lielos šķīvjus, iebērt pulveri vai ielikt trauku mazgāšanas tableti un palaist to mazgāšanas režīmā. Pēc mazgāšanas cikla filtrs būs kā jauns – tīrs, spīdīgs, bez taukainiem nosēdumiem.

Kosmētikas piederumi

Pūdera un ēnu klāšanas otiņas, matu suka, manikīra birste, skuveklis, pumeks un citas ar skaistumkopšanu saistītas lietas arī var mazgāt trauku mašīnā. Tā vietā, lai ilgi berzētu un neskaitāmas reizes skalotu, piemēram, otiņas, ieliec tās trauku mašīnā kopā ar citiem mazgājamiem priekšmetiem.

Bērnu rotaļlietas

Arī šie priekšmeti nav no tiem biežāk mazgājamiem, taču laiku pa laikam bērnu mantas, kas bieži nonāk istabā uz grīdas, ārā smilškastē vai zālītē, ar laiku sauktin sauc pēc mazgāšanas kūres. Kad mazgājamas mantas sakrājušās pietiekami daudz, izmanto trauku mašīnas priekšrocību. Starp citu, arī mājdzīvnieku rotaļlietas, piemēram, no gumijas materiāliem, var droši mazgāt trauku mašīnā.

Sūkļi, lupatiņas, birstes

Ūdenī izskalot lupatiņas, izberzēt birstes sarus un no sūkļa izmazgāt netīrumus nemaz nav tik viegli, un arī šajās reizēs trauku mašīna būs glābiņš. Izdosies ne tikai atjaunot to sākotnējo tīrību, bet arī likvidēt tur mītošās baktērijas.

Grila restes un iesmi

Kad ar birsti vairs neizdodas noberzt piedegušos taukus no grila restītēm vai iesmiem, izmanto trauku mašīnas palīdzību, un tie izskatīsies krietni spožāki un tīrāki, arvien rosinot vēlmi dārzā kaut ko uzgrilēt.

Ziepju trauki un zobubirstu statīvi

Visai ātri no ziepēm un ūdens uz trauka vai statīva parādās nogulsnes, it īpaši no ziepēm, ko ar ūdeni vien grūti nenomazgāt. Reizē ar citiem rīkiem, kas būtu jāmazgā, pie viena trauku mašīnā ieliec arī šos piederumus.

Ledusskapja plaukti

Kad pienākusi ledusskapja ģenerāltīrīšana, noteikti pamanīsi, ka plauktiņi, nodalījumi un citas detaļas pelnījušas rūpīgāku mazgāšanu. Te talkā atkal nāks trauku mašīnā – vienā mazgāšanas ciklā saliec ledusskapja atvilktnes, plauktus un citas noņemamās detaļas, kas pēc tam būs kā jaunas, atkal tīras un spožas. Šo mazgāšanas metodi vērts ik pa laikam piekopt, īpaši tad, ja kaut kas izlijis un ēdiena paliekas atstājušas pēc sevis traipus.

Puķu podi un vāzes

Bez tā visa, iespējams, trauku mašīnas palīdzība noderēs arī puķu vāzu un podu mazgāšanai. Protams, māla puķu podus labāk trauku mašīnā nelikt, bet keramiskas, stikla un plastmasas traukus – droši!

Virtuves piederumi

Sietiņi, mizojamie rīki, konservu attaisāmie, šķēres, blendera krūze un arī pusdienu kārbas, kuras ar rokām nereti grūti izmazgāt, visai labi atrādīs tīrību pēc cikla trauku mašīnā. To pašu var attiecināt uz paplātēm, dēlīšiem, trauku žāvētāja un citiem atribūtiem.

Ņem vērā! Vai tā būtu švamme, rotaļlieta vai filtrs, nemazgā tos reizē ar traukiem. Traukus vienmēr mazgā atsevišķi no citām lietām.

Iespējams, ne visu lietu mazgāšanai vajadzēs pulveri vai mazgāšanas līdzekli. Atsevišķām lietām pietiks, ja mazgāsi tikai ar ūdeni, jo tvaiks ļoti labi atmiekšķēs traipus.

Raksta tapšanā izmantota informācija no ''Popsugar.com'', ''Huffingtonpost.com''.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!