Kā glabāt trauku lupatiņas un švammes, lai tās nekļūtu sasmakušas
Foto: Shutterstock

Vieni priekšroku dod lupatiņai, citi švammītei, bet abos gadījumos palīgs trauku mazgāšanā kaut kā jāuzglabā. Ja esi pamanījis, ka šie palīgrīki sasmakuši, iespējams, esi izvēlējies ne to piemērotāko veidu glabāšanai. Noderīgus padomus un idejas praktiskajā jautājumā atradām portāla ''Cālis'' forumā.

Jautājums par trauku lupatu glabāšanu, iespējams, kādam šķiet smieklīgs, taču brīžos, kad paņemot lupatu rokā, sajūt ne to patīkamāko smaku, vērtīgs būtu kāds ieteikums, kā izvairīties no šādām situācijām. Vairums foruma aktīvistes atklājušas, ka ērti blakus izlietnei ierīkot nelielu āķīti, uz kura pakarināt no ūdens nosusinātu lupatiņu. Ja šis variants nešķiet estētisks, lupatiņu var noglabāt zem izlietnes uz trubas vai kādā plauktā, kur tā nebojā kopskatu interjeram.

Contemporary Kitchen

Citi iesaka lupatiņu pēc katras lietošanas reizes kārtīgi izgriezt, lai notek ūdens, un tad pārlikt pār jaucējkrānu vai uzlikt uz izlietnes malas.

Ļoti laba ideja lupatiņas glabāšanai ir ar kādu trauka un dezinficējošā līdzekļa talkā nākšanu. Trauciņā ielej dezinficējošu līdzekli, glabā tur lupatiņu, ik pa laikam izskalojot un izmazgājot trauku, un no nepatīkamās smakas nebūs ne vēsts.

Veikalos var iegādāties arī speciālus paliktnīšus lupatiņām un švammēm, iespējams, kādam tieši šis risinājums būs vispiemērotākais.

Simple Living Kitchen

Ja esi saskāries ar situācijām, kad teju pēc vienas lietošanas reizes lupatiņa izskatās tik nepievilcīga un nav vairs arī izmazgājama, piemēram, noslaukot biešu sulas pleķi uz galda, tādiem gadījumiem vari izmantot vienreizlietojamās lupatiņas, ko kāda foruma aktīviste darina pati no vecajiem T-krekliem.

Apkures sezonā dažas saimnieces pamanījušās lupatiņai piemērot vietu uz radiatora – tur tās ātri izžūst un mitruma ietekmē nesmakos.

Kitchen, Stockton, NJ

Tie, kas iecienījuši švammītes lietošanu, kas varbūt ir pat vienkāršāk, jo kā švamme šķiet pārlieku netīra un neizmazgājama, to var nomainīt pret jaunu. Starp citu, švammes var droši mazgāt reizē trauku mašīnā.

Švammīšu uzglabāšanai par labu esam atzīti paliktnīši, kāds plastmasas trauciņš vai šķīvītis, uz kura to uzlikt. Nevajadzētu švammi turēt vietā, kur visu laiku ir mitrs. Arī švammes glabāšanai var noderēt ideja par trauku, kurā ieliets dezinficējošais līdzeklis.

Švammīšu glabāšanai vērts pie izlietnes atvēlēt vietu nelielam plauktiņam vai režģītim, uz kura to ērti uzlikt, ļaujot notecēt liekajam šķidrumam un izžūt. Ir pat speciāli statīvi, ko uzlikt uz izlietnes malas, tad švamme nerēgosies uz darba virsmas, bet būs paslēpta izlietnē uz statīva.

Tags

Trauku mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form