Foto: Shutterstock
Pārvākšanās process pats par sevi prasa ne vien daudz enerģiju, bet arī neparedzēti patukšo naudas maciņu. Nereti tiek iepirkts kaut kas lieks, citreiz nepiemērotā brīdī kaut kas iegādāts, tāpēc ''Tava Māja'' sniedz padomus, kam pievērst uzmanību, lai lieki neiztērētos.

Transportēšana

Fakts, ka ir kompānijas, kas piedāvā transporta pakalpojumus un arī iespēju sanest visas mantas uz un pēc tam no automašīnas jaunajā mājvietā, iepriecina, tomēr var ietaupīt šajā sakarā, izmantojot paziņu būšanu. Gan jau draugu, radu lokā ir kāds ar lielāku automašīnu, kur visu salikt. Pieaicini palīgos draugus, radus, kas var palīdzēt gan sakravāt mantas, gan tās pārvadāt un pēc tam palīdzēt izkravāt. Pateicībā par to palutini palīgus ar gardu maltīti vai kūku.

Mēbeļu atjaunošana

Skaidrs, ka ievācoties jaunā mājvietā, gribas arī jaunas mēbeles, bet varbūt ir vērts apsvērt domu par kādu veco izmantošanu vai to atjaunošanu. Ja pašiem nekas tāds nav, var apvaicāties draugiem, paziņām par kādu galdu, krēsliem vai ko citu – nereti tieši atjaunotas mēbeles būs lielāka vērtības par jebkuru jaunu iegādāto lietu, kas turklāt vēl liks patērēties. Vēl alternatīva var būt mēbeļu iegāde sludinājumu portālos – bieži tur var atrast tādas pērles, ko nemaz veikalos neatrast.

Aksesuāru iegāde

Bieži pieļauta kļūda vēl pirms ievākšanās ir – iepirkt dažādas interjera skaistumlietiņas. Protams, kārdinājums ir liels iepirkt jaunus aksesuārus, sākot no groziņiem, beidzot ar vāzēm, rāmīšiem un citiem niekiem. Bet nereti vēl pirms telpas novērtēšanas grūti spriest, ko vajadzēs un bez kā var iztikt, tāpēc pirms laika neiegādājies lietas, par kurām vēl neesi pārliecināts, ka tās būs nepieciešamas.

Interjera iekārtošana

Līdzi kā ar aksesuāriem, nevajadzētu steigties notikumiem pa priekšu un pirms laika iepirkt aizkarus, žalūzijas, lampas, paklājus un citas interjera sastāvdaļas. Ja vien neesi pieaicinājis palīgos interjera dizaineri, būs grūti pieņemt lēmumu, iepriekš neredzot kopskatu un to, kā telpa varētu izskatīties pēc ievākšanās. Labāk paciesties un kādu brīdi padzīvot bez dīvāna un paklāja, bet tikai pēc ievākšanās saprast, kāda stila, krāsas to vajadzētu. Nereti gadās iegādāties to, kas beigu beigās nemaz īsti neiederās un nepatīk, tāpēc spontānus pirkumus pietaupi laikam, kad būsi jau līdz galam iekārtojies jaunajā mājvietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!