No priekšauta līdz paklāja darināšanai: idejas, kā pielietot vecos palagus
Foto: Shutterstock

Laika gaitā jebkurš palags zaudē savu sākotnējo krāsu, saveļas vai kā citādāk liek manīt, ka tā vietu laiks ieņemt jaunam, taču tas nebūtu nenozīmē, ka tie tik vienkārši jāizmet. Audums tomēr paliek izmantojams, tāpēc aizlienē kādu no šīm kolosālajām idejām, kā lietderīgi izmantot audumu.

Tie var būt dažādu krāsu palagi, kas sagriezti strēmelēs, tad savērptas striķos un pēcāk izmantotas lupatu deķīša darināšanā. Šāda paklāja izveidei patiesi būtu vērts pietaupīt ne tikai palagus vien, bet arī citus audumus.

A photo posted by Valerie Rigney (@vrrigney) on Jul 21, 2016 at 8:18am PDT

Šis būs nedaudz vienkāršāks veids, kā no auduma strēmelēm izveidot paklāju – tās izvērtas cauri pamatnei un katra sasieta spurainā mezglā. Cieši sasietas viena pie otras, strēmeles vairs nepazīt, turklāt interjeru rotā oriģināls aksesuārs. Pamācību šādai nodarbei aplūko šeit.

Palagi, kas nu vairs nav vajadzīgi gultas klāšanai, var piedzīvot radošas pārvērtības dekoratīvos vainadziņos. Auduma strēmeles saplēs vai sagriez, tad līmē, sien vai vienkārši tin apkārt vainaga pamatnei. Šādi vanadziņi labi derēs durvju rotāšanai.

A photo posted by Holly (@rustic_peonies) on Mar 29, 2016 at 3:38pm PDT

No viena vai vairākiem vairs nepielietotiem palagiem var izveidot bērniem tik ļoti cienīto tipi būdiņu. Pamācību izveidei atradīsi šeit, bet iedvesmojošus foto būdiņām lūko šeit.

A photo posted by Corinna (@lifeismarvellous) on Nov 13, 2016 at 3:53am PST

Un kāpēc gan neizveidot jaunu priekšautu? Ja palags nav tā bēdīgākā paskata, izmanto to kā audumu, papildinot varbūt vēl ar citu krāsu audumiem interesantākam dizainam.

Palagu audums, ja vien pēc krāsas un faktūras der, var tikt pielietots arī dažādu dekoru darināšanā.

Krāsu zaudējušu palagu var batikot vai kā citādāk apstrādāt ar krāsām, lai pēcāk to izmantotu kā aizkarus, galdautu, salvetes, audumu pārvalkiem vai kam citam.

Ja ar šūšanas darbiem esi uz ''tu'', palagi var piedzīvot radošas pārvērtības iepirkumu sainīšos.

A photo posted by @sainte_vienne on Sep 25, 2016 at 7:02am PDT

Dažreiz palags jāmaina, jo saplīsis kāds stūris, parādījies kāds neizmazgājams pleķis, bet lielākā daļa auduma vēl ir pieklājīga paskata. Tādās reizēs no izmantojamā auduma var uzšūt spilvendrānas.

Arī no dažādu krāsu palagiem var uzšūt spilvendrānu.

Patiesībā jebkuru dekoru, kura darināšanā nepieciešams audums, var izmantot palagus. Sagrieztu mazākos gabalos, to var sašūt kā audumus groziņu iekšpusē, kur pēc tam glabāt vannasistabas piederumus. No vairākiem palagu gabaliem var pat sašūt galdautu, mājdzīvniekam uzšūt gultiņu vai bērnu mantu maisu. Ļaujies fantāzijai un radi ko neparastu!

Tags

Kokvilnas audums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form