Rokdarbu paraugstunda: kolosālas idejas, ko izveidot no vinila platēm
Foto: Shutterstock

Ja kumodes plauktiņos glabājas vinila plates un neesi atradis tām pielietojumu, jo ierīces, kurā tās atskaņot, arī sen kā vairs nav, iespējams, iepatiksies kāda no šīm idejām.

Tikai eksperimentu rezultātā var atklāt interesantas idejas. Arī šīs īstenošana katra mājās būs kā neliels eksperiments, jo katram rezultāts būs atšķirīgs. Tā kā plates ir visai bieži sastopamas saglabāto mantu krājumos, ideja par plates transformēšanu bļodā ir absolūti lieliska.

Metodes, kā no plates izveidot dekoratīvu trauku, ir dažādas. Populārākā no tām ir, izmantojot cepeškrāsni. Šajā gadījumā plati liec uz nelielas bļodas, skārda bundžas vai burkas – atkarībā no tā, kāda tilpuma trauku paliksi apakšā, arī veidosies pamatnes lielums un forma traukam. Plate jāliek virsū izvēlētajam priekšmetam un tad abi kopā iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī 150 grādos. Kas svarīgi, izvēlies tādu priekšmetu, kam karstums nekaitēs. Pietiks ar desmit minūtēm, lai plate karstuma rezultātā sāktu noliekties. Video pamācībā (skatīt zemāk) parādīts, kā plati likt virs bļodas un karstumā ļaut tai iekrist iedobē. Tādā gadījumā jāuzmana, lai plate ieņem pareizo formu un pamatne ir taisna. Pēc izņemšanas no cepeškrāsns plate vēl padosies ieliekšanai.

Otrs veids, kas prasīs uzmanību, ir ar karstā ūdens palīdzību. Šo metodi piekopj tie, kas apšauba plates karsēšanu cepeškrāsnī. Tādā pat veidā uzliec plati uz kāda priekšmeta un uzlej karstu, pat verdošu ūdeni. Ūdens ietekmē plate viegli ieņems vēlamo formu. Tad nu šajā gadījumā formu var izlocīt ar pirkstiem, tikai jāuzmana, lai neapplaucētos. Ja nav liela trauka, kurā iemērkt plati, pie viena izveidojot vēlamo formu, var iemērkt plati pa daļām un veidot trauka formu pakāpeniski (skatīt video zemāk).


Svarīgi!
Kamēr vēl plate karsta, var veidot formu, bet tas jādara veikli, jo tā salīdzinoši ātri atdziest un ieņem izlocīto formu. Ja nu tomēr trauks nav ieguvis vēlamo formu, liec plati vēlreiz cepeškrāsnī vai aplej ar karstu ūdeni, un procesu atkārto, līdz esi ieguvis cerēto rezultātu.

Idejas, ko veidot no vinila platēm

Šāds trauks ar ieliektām malām kalpos par oriģinālu aksesuāru interjerā.

Šādā pat tehnikā var izveidot arī pamatnes puķupodiem.

Lūk, ideja, kā plates likt lietā pat bez karsēšanas metodēm. Elegants trīsstāvu saldumu trauks būs oriģināla dāvana svētkos kādam melomānam.

A photo posted by PR (@vinylluvershops) on Aug 6, 2016 at 7:25pm PDT

Un varbūt plate godam izskatīsies pulksteņa pārvērtībās?

Pēc kausēšanas darbiem un atdzišanas trauku var apgleznot, apzīmēt, un tas izskatīsies pēc īsta dizaina šedevra.

Augļu, saldumu trauks vai bļodiņa, kurā salikt atslēgas, pielietojumus šādam darinājumam var atrast katra mājās.

Tags

Pašgatavoti rotājumi

Comment Form