Vieglāk par vieglu – kā pašam izveidot mākslīgo sniegu
Foto: Shutterstock

Mākslīgais sniegs Ziemassvētku dekoru darināšanas laikā izmantojams visai plaši. To var uzbērt vainadziņam, skuju koku zaru kompozīcijām un pat eglītei pēc bumbiņu iekāršanas, lai tā izskatās kā tikko no sniegota meža atnesta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nav problēmu floristikas veikalos un pat lielveikalos atrast flakonus un maisiņus ar drupenu mākslīgo sniegu, taču, ieraugot interneta dzīlēs idejas, kā mākslīgo sniegu radīt pašam, bija ''āķis lūpā'' ideju izmēģināt pašai. Esmu pārliecināta, ka jebkurš, izmēģinot šo metodi, mākslīgo sniegu turpmāk veidos pats.

Nepieciešamie materiāli:

  • Kviešu milti;
  • Ūdens;
  • Pulverizators;
  • Siets.

Vispirms izvēlies vietu, kuru vēlies rotāt ar mākslīgo sniegu. Es izvēlējos egļu zarus, bet tikpat labi tas var būt vainags vai kāda cita dekorācija. Katrā ziņā vieglāk to būs izveidot uz kādas horizontālas virsmas, turklāt tādas, kurai nekaitē mitrums.

Vai tie būtu zari, vainags vai kas cits, uzsmidzini uz izvēlētā objekta ūdeni ar pulverizatora palīdzību. Uzreiz pēc tam sijā miltus caur sietiņu un tie uzreiz salips sniegotās pārslās. Vietās, kur ūdens lāses būs lielākas, izveidosies lielāki sniega krikši, kur mazākas – smalkākas sniegpārslas.

Ja vēlas, ar pirkstiem var izveidot lielākus gabalus. Tad ļauj miltiem ar ūdeni sacietēt. Te gan jāņem vērā, ka pēc tam būs jānoslauka virsma, tāpēc, iespējams, labāk pirms tam noklāt virsmu ar avīzi vai plēvi. Ja tas ir kāds sienas dekors (kā tas bija manā gadījumā), pēc miltu bēršanas vajadzēs vien saslaucīt grīdu.

Ja netīk doma par miltu izbārstīšanu, var izmēģināt vēl citu variantu – bļodā sajaukt ķermeņa losjonu vai krēmu (šķidras konsistences un baltas krāsas) ar kukurūzas cieti. Abas sastāvdaļas sajaucot, veidosies drupaina masa, kas ļoti līdzināsies sniegam, turklāt no šīs masas var arī viegli savelt pikas, tāpēc no tā bērni pēcāk var veidot kādus rotājumus. Vairāk par šo metodi video pamācībā:

Vēl mākslīgo sniegu var izveidot, ņemot talkā sodu un matu balzamu baltā krāsā. Apvienojot šīs divas sastāvdaļas, arī izdosies iegūt mīkstu sniedziņu. Vairāk par šo metodi video pamācībā:

Tags

Ziemassvētki Ziemassvētku rotājumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form