Efektīvi paņēmieni, kā atsvaidzināt sasmakušu paklāju
Foto: Shutterstock

Neatkarīgi no tā, vai paklājs tiek regulāri, vai ne tik bieži sūkts un tīrīts, laika gaitā tas var sākt nelāgi ost. Viens variants ir nodot šo darbiņu paveikt ķīmiskajai tīrītavai, bet katrs pats arī mājas apstākļos var paklāju atsvaidzināt.

Tas ir tikai normāli, ka ar laiku paklājs vairs nav pirmā svaiguma un tas nesmaržo kā tikko no salona. Šo faktu vēl vairāk var pastiprināt fakts, ja mājās ir mājdzīvnieki. Protams, regulāra paklāja tīrīšana ir visa pamatā, bet, lai uzfrišinātu šķiedras un novērstu smakas, noderēs dažas metodes.

Soda ir ļoti labs līdzeklis cīņai ar nepatīkamo smaku paklājam, iesaka ''Best Carpet Cleaner Review''. Izbārstītais pulveris lieliski absorbēs smakas, neatkarīgi no šķiedru biezuma, tāpēc izber sodu uz paklāja virsmas, ļauj tai palikt uz nakti vai dažām stundām un tad iesūc to ar putekļusūcēju. Pirmajā reizē, iespējams, efekts nebūs manāms uzreiz, tāpēc ieteicams to atkārtot vairākkārtīgi, taču soda ļoti veiksmīgi tiks galā ar urīna, sviedru, alkohola, ēdiena radītām smakām, ko varbūt nav izdevies izmazgāt.

Tikpat labu darbu paveiks etiķis. Sajauc to ar ūdeni, iepildi pudelē ar pulverizatoru un izsmidzini uz paklāja. Ļauj tam nožūt un paveikt savu darbiņu – novērst nepatīkamās smakas. Ja netīk, ka paklājs paliek viegli mitrs pēc šī līdzekļa izsmidzināšanas, pēc laika nosusini to ar papīra salvetēm. Arī šo metodi var nākties atkārtot vairākas reizes, līdz sasniegts cerētais rezultāts. Ar pirmo un vienīgo reizi vēlamais var neizdoties.

Efektīvs līdzeklis, ko pagatavot un izsmidzināt uz paklāja katru reizi, kad gribas to svaigāku – pudelē ar pulverizatoru ielej siltu ūdeni ar etiķi, ieliec šķēli citrona un izsmidzini, kad vien vēlies. Etiķis parūpēsies par smaku likvidēšanu, bet citrons atsvaidzinās un radīs patīkamo smaržu.

Tags

Mājas tīrīšana Paklājs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form