Trīs veidi, kā pavisam vienkārši notīrīt noputējušās žalūzijas
Foto: Shutterstock

Ieraugot putekļu kārtiņu uz žalūzijām, nemaz nav tā, ka gribas uzreiz ķerties pie šī darbiņa un tās no netīrumiem atbrīvot. Un labi zinām, kāpēc. Pirmkārt, tas nebūs ātri, otrkārt, visi putekļi lidos pa gaisu, un treškārt – tas ir diezgan piņķerīgs darbs.

Vienkāršākais veids, kā atbrīvoties no putekļu ''segas'' uz katras līstes – izmantot putekļusūcēju. Nebūs ne rokas jāsmērē, ne ik pa brīdim lupatiņa jāskalo, turklāt putekļi tik ļoti nepacelsies un nelidos pa gaisu. Vienīgi būs grūtāk aizsniegt žalūziju augšējās līstes, taču tas, cik tīras tās pēc tam iegūtas, atsver visus pūliņus. Ja vien žalūzijām nav radušies arī kādi traipi, tad šis noteikti ir viens no ērtākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā tās notīrīt, iesaka ''Tava Māja'', bet, pat tad, ja uz kādas līstes kas pieķepis, pēc tam ar mitru lupatiņu var visu vērst par labu. Šī metode derēs arī auduma žalūzijām.

Ja mājās nav putekļusūcēja jeb gribas pielietot kādu šķietami vienkāršāku metodi ar lupatiņu, izmanto siltu ziepjūdeni un mikrošķiedras lupatiņu. Ar viegli mitro lupatiņu slauki katru žalūzijas posmu, stingri piespiežot lupatiņu pie virsmas, lai putekļi nelido pa gaisu, bet uzreiz pielīp pie drānas. Katrai līstei noteikti nomaini lupatiņu pret tīru pusi, iesaka ''Clean My Space''. Kas svarīgi, žalūzijas ieteicams tīrīt no augšas uz leju, tātad sākt labāk vajadzētu no loga augšpuses. Jāsaka gan, ka šī metode derēs vien plastmasas, koka žalūzijām, ne tām, kas darinātas no auduma.

Ļoti ērts veids, kā izmantot šo pašu metodi, aizstājot lupatiņu ar kādu nevajadzīgu vai vientuļi palikušu zeķi. Uzmauc to rokā un tad, apņemot žalūzijas loksni, slauki to visā garumā gan no augšas, gan apakšas. Šis paņēmiens pateicīgs ar to, ka apņemot žalūziju, izdosies notīrīt loksni no abām pusēm, nevis tikai no vienas, kā tas ir ar lupatiņu. Vairāk par šo tīrīšanas metodi lasi šeit.

Taču ar to efektīvās metodes žalūziju tīrīšanā nebeidza. Ja nav uzrunājis neviens no iepriekš minētajiem veidiem un gribas vēl ko vienkāršāku, atradums šajā mājas darbā būs mitrās salvetes. Izmantojot tās, ik pēc dažām noslaucīšanas reizēm nebūs nekas jāskalo (kā tas būtu ar lupatiņu vai zeķi), jo netīro salveti vienkārši izmet. Turklāt mitrā salvete ļoti labi uzņem putekļus un noslauka katru mazāko puteklīti no virsmas. Un, ja gadīsies kāda netīrāka vieta, ar mitro salveti ļoti labi varēs nomazgāt arī traipu, raksta ''Maids''.

Tags

Mājas darbi

Comment Form