Video pamācība trīs neparastām kompozīcijām ar svecēm
Foto: Shutterstock

Ja vēlies interjeru mājoklī papildināt ar kādu jaunu, pašgatavotu kompozīciju, visai iespējams, iepatiksies kāds no šiem trim piedāvājumiem – peldošās sveces burciņās, garās puķupodos starp sūnām vai aplīmētas ar kanēļa standziņām.

Lai arī dienas kļūst arvien gaišākas un garākas, vakaros vēl joprojām gribas aizdegt sveces un izbaudīt to radīto mājīguma sajūtu. Ja vienkārši ieliktas sveces svečturos tā nesajūsmina, aizlienē kādu no video demonstrētajām kompozīcijām, kā interesantāk tās pasniegt.

Peldošās sveces burciņā

Ja vairies no augstām svecēm ugunsdrošības dēļ, izvēlies peldošās sveces. Var izmantot arī lielākus traukus, bet, ja mājās ir neizmantotas burciņas, saliec tajās dažādus floristikas materiālus, piemēram, eikalipta lapas, egļu skujas, bārbeļu ogu zarus, rozmarīnu un citus zaļumus, kas sezonā pieejami, ielej ūdeni un iepeldini sveci. Šādi izveidotas kompozīcijas ļoti eleganti izskatīsies gan izliktas uz galda, gan palodzes, plauktiem un citām virsmām. Piemīlīgākam noformējumam burciņām var apsiet kādu lentīti. Svarīgi atcerēties, ka šādām kompozīcijām ūdens ik pārdienas jānomaina un pēc nepieciešamības arī izliktos augus, lai tie nesāktu pūt.

Garās sveces puķupodos

Pavasarīgu kompozīciju izdosies izveidot, ja kādos puķupodos ieliksi floristikas oāzi, iespraudīsi tajā garās sveces, lai tās stabili turētos, un apkārt tai saspraudīsi zaļumus, sūnas, zariņus un citus floristikas materiālus. Oāzi pirms likšanas izmērcē ūdenī, lai zaļumi saglabātos pēc iespējas ilgāk, bet, lai to nosegtu, izmanto skujas vai liec labi daudz zaļumus. Skaisti izskatīsies, ja oāzē starp sūnām iespraudīsi arī garākus zarus, lai garā svece nebūtu tik vienmuļa. Šādu kompozīciju liec vietā, kur garās sveces iederētos, piemēram, uz palodzes, liela ēdamgalda vidū vai kur citur.

Tā kā šai kompozīcijai nav atsevišķu svečturu, uzmani laikus, lai svece neizdeg par tālu, tāpat uzmani, lai sveci neaizskar iespraustie floristikas materiāli.

Kanēļa standziņu rotājums

Ja mājās ir lielākas sveces, bet pašas par sevi tās izskatās trūcīgi un gribas ko oriģinālāku, ar karstās līmes pistoles palīdzību aplīmē visapkārt kanēļa standziņas. Tas nekas, ka, svecei degot, liesmiņu aizsegs standziņas, jo gaisma spīdēs cauri un standziņu ietvars izskatīsies kā oriģināls dekors interjerā. Apkārt vēl var apsiet kādu lentīti. Sīkāks apraksts, kā izveidot šādu sveci, pieejams šeit.

Video:

Tags

Pašgatavoti rotājumi Sveces Svečturis Ziedu kompozīcijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form