No pildījuma līdz piemērotākajam augstumam – kā atrast ideālo spilvenu
Foto: Shutterstock

Nav nemaz tik viegli atrast to piemērotāko spilvenu. Tas, kas patīk un der kā uzliets vienam, nepavisam nav piemērots otram. Un te nav runa par kaprīzēm vai iegribām, bet tik tiešām katra individuālajām prasībām pret labu miegu, kurā spilvenam, kā mēs zinām, ir liela loma. Kādu pildījumu izvēlēties, kādām ražotāja norādēm jāpievērš uzmanība pirms iegādes un kā pēc tam spilvenu pareizi kopt, stāsta ''Spilvenu nams'' vadītāja Elīna Konošonoka.

Jau pirmais mulsums spilvenu stenda var rasties brīdī, kad ierauga tik dažādos spilvenu veidus, tā arī netiekot skaidrībā, ar ko katrs no tiem atšķiras. Kā stāsta eksperte, tad vispārīgi spilvenus var iedalīt divās kategorijās – ar dabīgo vai sintētisko materiālu pildījumu. Starp dabīgo materiāli pildījumiem ierindojas dūnas, spalvas, griķu sēnalas, vilna, zīds, latekss, savukārt pie sintētiskajiem materiāliem atradīsi poliesteru, mikropērlītes, visko elastīgos materiālus, kas vairāk zināmi kā ''memory foam''.

Starp populārākajām izvēlēm noteikti ierindojas dūnu un spalvu spilveni. ''Cilvēkiem patīk tradicionālas un zināmas lietas, turklāt nereti lielie dūnu spilveni asociējas ar bērnību pie omītes. Katram cilvēkam ir sava filosofija un doma, kādēļ izvēlēties dabīgo vai sintētisko materiālu. Un nav pareiza vai nepareiza, slikta vai laba izvēle. Jautājums ir par sev piemērotākā spilvena izvēli, un tā kalpošanas laiku,'' stāsta Konošonoka.

Tags

Spilveni

Comment Form