'Tava Māja' testē: efektīva metode smakas likvidēšanai cepeškrāsnī
Foto: Shutterstock

Nebūs noslēpums, ka internetā var atrast simt un vienu risinājumu teju katrai problēmai, taču informācijas gūzmā grūti saprast, kurš padoms līdz un kurš varbūt ne tik labi. Taču nekas cits neatliek kā vien pašam izmēģināt un pārliecināties par padoma efektivitāti vai tieši pretējo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par cepeškrāsns tīrīšanu ''Tava Māja'' jau rakstījusi, apskatot dažādas metodes – gan, kā nomazgāt stikla durvis, gan, kā atbrīvoties no nosēdumiem, kas arī veicina smakas rašanos tās darbības laikā. Visa pamats tam, kāpēc cepeškrāsns durvis atverot, radusies kāda deguma smaka, ir fakts, ka nopilējuši tauki, piededzis ēdiens u.tml., tāpēc centies vispirms novērst cēloni. Bet nereti pat pēc cēloņa novēršanas cepeškrāsns durvis gribas ātri vien vērt ciet, lai deguma smaka vai cits aromāts nepiepilda virtuvi. Šajā gadījumā var līdzēt atrastais padoms par citrona izmantošanu, ko izmēģināja arī ''Tava Māja''.

'Tava Māja' testē: efektīva metode smakas likvidēšanai cepeškrāsnī
Foto: Shutterstock

Eksperimenta situācijā cepeškrāsnī smaka radusies no piedegušām taukvielām – cepot kūku, no formas iztecēja sviests, kas nopilēja uz apakšējās virsmas. ''Food 52'' vēsta, ka šādās reizēs atliek vien cepeškrāsnī ielikt citronu, un tas uzsūks visas smakas. Domāts – darīts!

Pēc tam, kad kūka izcepta un forma izņemta, cepeškrāsns vidusdaļā ieliku restītes, uz kuras novietoju pus citronu (var sagriezt vairākās daivās/šķēlēs). Padomā bija minēts, ka durvis jātaisa ciet un jāļauj citronam padarīt darbiņu vismaz stundu, bet vēl labāk uz visu nakti. Nogaidīju divas stundas, pavēru durvis, un jau tajā brīdī uzjundīja atsvaidzinoša citrona smarža, taču nolēmu citrusu atstāt uz nakti. Nākamajā dienā citrons jau bija kļuvis ļoti mīksts, savukārt cepeškrāsnī ne miņas no deguma smakas.

Citrons, saprotams, pēc šī darbiņa ir izmetams, taču savu darbu padarījis ļoti labi – nākamajā cepeškrāsns ieslēgšanas reizē tā patīkami smaržoja un nebija jūtama deguma smaka, taču tas noteikti ir nopelns arī tam, ka sapilējušie tauki tika izslaucīti, tāpēc bez tīrīšanas tāpat neiztikt.

Secinājums: citrona lietošana palīdzēs, kad iekšpuse it kā ir iztīrīta. Taču tāpat katru reizi ir kāda smaka, un tādēļ citrons būs pateicīgais glābiņš, kas to absorbēs.

Tags

Mājas tīrīšana Virtuves gudrības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form