Video pamācība, kā izveidot betonētu ugunskura vietu

Tā kā pavisam drīz jau varēs atklāt grila kurināšanas sezonu un rīkot pirmo dārza pikniku, vajadzētu laikus sākt domāt par to, kur to darīt. Ja vēlies savā pagalmā, dārzā izveidot jaunu ugunskura vietu, iespējams, tevi iedvesmos šī video pamācība, kā to izveidot no betona maisījuma.

Šajā video pamācībā (skatīt augstāk) vispirms no koka dēļiem izveido četrus paneļus, ko saliekot kopā, veidojas kaste, kurā ieliet betona maisījumu. Dēļu vietā var izmantot koka paletes, tās sazāģējot un saskrūvējot kopā attiecīgos posmos, kā vajadzīgs. Lai viss turētos taisni kopā, izmanto leņķu stiprinājumus. Šādi koka rāmji jāizveido divi – viens lielāks, otrs mazāks, lai starp tiem varētu ieliet betona maisījumu.

Kad šie koka rāmji izveidoti, novieto lielāko vietā, kur paredzēts būt ugunskuram un ar kapli izveido robežas. Tad nedaudz jāizrok zemes virskārta, lai izveidotos vismaz 20 cm bedre, kuru salaistīt un sablietēt. Tur saber oļus vai nelielus akmentiņus. Liec lielāko rāmi, vidū tam mazāko un stabili, taisni novieto, lai attālumi būtu precīzi. Lai iekšējais rāmis neizkustētos no vietas, video autors vēl pieskrūvēja divus dēļus.

Betona maisījumu video autors neiepildīja visu uzreiz. Sākumā ielēja tikai nelielu daļu, ļāva tai sacietēt diennakti, tad lēja jaunu, liekot jau arī ķieģeļus pie iekšējām malām. Pēc otrās kārtas un tās izžūšanas lej jau noslēdzošo kārtu, izlīdzinot virskārtu ar špakteļlāpstiņu. Pēc tam, kad arī virsējā kārta jau kārtīgi sacietējusi, var ņemt nost koka rāmjus. Var gadīties, ka kāds tik viegli nenonāk nost, tāpēc jāizmanto zāģis vai kāds cits instruments.

Gatavā ugunskura vieta jānomazgā ar augstspiediena ierīci, un tā ir gatava pirmās uguns iekuršanai.

Lai izdodas!

Tags

Būvniecība Dārzs

Comment Form