Foto: Shutterstock
Olu krāsošana ir sava veida mākslas darbu radīšana, kas prasa pacietību un rūpību, un jo īpaši to svarīgi piekopt tad, kad olas jāžāvē. Lai nesanāktu tā, ka visi pūliņi acumirklī tiktu sabojāti, izsmērējot zīmējumus vai radot pirkstu nospiedumus, aizlienē ''Tava Māja'' priekšlikumus, kā nožāvēt olas, kad tās izgreznotas.

Ja krāsas mērc ūdenī, kurā jau izšķīdinātas krāsas, visai labi noderēs restītes no cepeškrāsns un ēdamkarote. Vēl krāsā mērktās olas var izņemt ar virtuves knaiblēm, nelielu kausiņu vai drāti, no kuras izveidots apaļš gals līdzīgi kā karotei. Rūpīgi izņemtās olas liec uz restītes, kurai apakšā palikta cepešplāts vai kāds cits trauks, kur nopilēt šķidrumam. Tāpat noderēt var mafinu panna. Katru olu liec savā iedobē un ļauj tai nožūt.

Bez šiem paņēmieniem nokrāsotās olas visai labi var nožāvēt, liekot tās oriģinālajā olu kastē, kur ieklātas salvetes vai pārtikas plēve, lai nepieliptu krāsa pie kartona. Ja plauktiņos stāv olu trauciņi, šī ir īstā reize, kad tos izmantot – tādā var ne vien žāvēt, bet arī uzglabāt olas vēl pēc tam. Tiem, kam nav šādu speciālo olu trauciņu, katru olu atsevišķi var likt kādos citos nelielos trauciņos, kuros pasniedz mērces. Tādā veidā izvairīsies no tā, ka, olām saskaroties, tās sasmērēsies.

Ja nu gadījumā kādam pa rokai ir kāds putuplasta gabals, saspraud tajā bambusa irbulīšus vai plastmasas uzkodu kociņus un tad liec žāvēties olas uz tiem. Putuplasta vietā var izmantot arī kādu nevajadzīgu porolonu.

Arī vienreizējie trauki ir kā radīti šādam nolūkam – vari likt nokrāsotās olas uz šķīvīša, bet tikpat labi krūzītēs vai glāzītēs, kuras nogrieztas īsākas, jo arī tās labi līdzēs žāvēšanas nolūkiem.

Ne vienmēr ir laiks kā jūra, un nereti olas vajag nožuvušas teju dažu minūšu laikā, tad nu šādās situācijās noderēs fēns, tikai tādā gadījumā jāatrod veids, kā olu stabili kaut kur nolikt, lai to nenogāztu uz grīdas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!