Foto: Shutterstock
Vasarai tuvojoties, ir laiks parūpēties par mēbelēm, kas atrodas dārzā, – atjaunot tās un sagatavot jaunajai sezonai. Jāpatur prātā, ka pareizie instrumenti ir viena no panākumu atslēgām uz veiksmīgu rezultātu. Svarīgi neaizmirst arī par paša drošību procesā – cimdiem un aizsargbrillēm.

Dārzā visbiežāk izmantojam koka mēbeles – galdu, beņķus un kādu krēslu. Ja pirmajā gadā mēbele izskatās kā tikko no veikala atvesta, tad pēc dažiem gadiem jau tā sauktin sauc pēc pindzeles un svaiga krāsas slāņa. Kādus līdzekļus ieteicams izmantot mēbeļu uzfrišināšanai, kā sagatavoties šim darbam un kā korekti visu paveikt pašu spēkiem, ''Tava Māja'' lasītājiem skaidro ''K-senukai'' konsultante Līga Arbuzova.

Koka mēbelēm ieteicams izmantot maigu tīrīšanas līdzekli, kas var būt uz eļļas bāzes. Var pielietot arī līdzekļus, kurus var sajaukt mājas apstākļos – ceturtdaļu glāzes amonjaka, 2 tējkarotes etiķa un ceturtdaļu glāzes silta ūdens. Kas svarīgi – ieteicams tomēr atstāt notīrītās mēbelēs žūt visu nākošo dienu, lai nākošajiem apstrādes procesiem virsma būtu pilnībā sausa, tad arī svaigais krāsojums ilgāk saglabāsies.

Koka tīrīšanai var izmantot veikalos nopērkamos tīrīšanas līdzekļus, ar nosacījumu, ka tiek ievēroti norādījumi par to lietošanu un dozēšanu. Dažādiem ražotājiem norādījumi var būt atšķirīgi. Jāņem vērā, ka lielākoties šādus līdzekļus uz virsmas nepieciešams noturēt 30 minūtes.

Ja virsmas koksne ir pārāk cieta un nelīdzena, tad slīpēšanai var izmantot smilšpapīru vai birsti. Pēc slīpēšanas virsējo slāni būs jāpārklāj ar aizsargājošu līdzekli – koka aizsargslāni ar eļļas, krāsas vai poliuretāna pārklājumu.

Foto: Shutterstock

Ja mērķis ir notīrīt koksni, bet ne atjaunot tās krāsu, tad izmanto speciālo eļļu kokam. Apklāj virsmu ar plānu eļļas kārtu un izmanto tikai tik daudz, cik koks spēj uzsūkt. Ļauj eļļai absorbēties 10 minūtes un noslauki atlikušo eļļu, kas nav iesūkusies kokā. Atstāj to nožūt visu nākošo dienu.

Metāla mēbelēm tīrīšanas process ir sarežģītāks un tas prasīs ilgāku laiku. Biežākā alumīnija mēbeļu problēma ir oksidēšanās, kā rezultātā var mainīties virsmas krāsa. Ja esi nolēmis atjaunot metāla mēbeles jaunajai sezonai, tad pirms tīrīšanas procesa atbrīvojies no visām nepilnībām ar metāla pulēšanas pastu. Tālākajai tīrīšanai var izmantot veikalos nopērkamos produktus, kā arī sagatavot mājas apstākļos labu tīrāmo līdzekli – etiķi un ūdeni vienādas proporcijās. Švīkas uz alumīnija var notīrīt, izmantojot mīkstu drāniņu un neabrazīvus tīrīšanas līdzekļus.

Ja cīņā ar rūsu ir bojāts metāla krāsojums, tad turpmākajam procesam izmanto smilšpapīru. Noslauki metāla atlikumus ar lupatiņu, kas mērcēta krāsas šķīdinātājā (atceries par cimdiem!). Metāla aizsargāšanai pēc tīrīšanas pārklāj virsmu ar automašīnai paredzētu vasku. Mēbeles pārkrāsošanas gadījumā izmanto antikorozijas krāsu.

Ņem vērā! Lai nodrošinātu dārza mēbelēm ilgāku mūžu un tās saglabātu lieliskā stāvoklī vairākas sezonas, ieteicams ar ūdens šļūteni ik pēc pāris nedēļām apmazgāt mēbeles, lai novērstu netīrumu uzkrāšanos plaisās un spraugās. Līdzēs, ja regulāri apslaucīsi koka daļas, lai atbrīvotos no netīrumiem un gružiem – ūdens ir labākais līdzeklis, lai to izdarītu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!