Foto: Shutterstock
Māla trauki ir ļoti universāli – tajos labi izskatās jebkuri telpaugi, arī dārzā puķupodi iekļausies un arī interjerā tie var tikt izmantoti kā trauki dažādu priekšmetu glabāšanai. Tikai nelaime tāda, ka ar laiku māla podi paliek netīri un tiem vajadzīga nopietna tīrīšana. Labā ziņa ir tā, ka nekas nav neiespējams un pat baltiem pleķiem klāti podiņi var atgūt savu pievilcību.

''Rodales Organic life'' rekomendē vadīties pēc šādām norādēm māla puķupodu mazgāšanā: vispirms ar saru birsti rūpīgi noberzē visus netīrumus. Nav nepieciešams birsti slapināt – dari to ar sausiem sariem. Rūpīgi izberzē māla podiņu no visām pusēm, arī iekšpuses un apakšpuses.

Tad piepildi bļodu vai spaini ar siltu ūdeni un pievieno dažas karotes etiķa. Atkarībā no tā, cik liels ir trauks un cik daudz puķupodu jāmazgā. Ieteicamā proporcija ir 1:5, kur mazāko devu aizņem etiķis. Atstāj šķidrumā mērcēties podus vismaz pusstundu. Etiķis palīdzēs nomazgāt baltos pleķus, sūnu nosēdumus un citus netīrumus, kas laika gaitā radušies.

Kad podiņi pamērcēti, ņem talkā jau iepriekš izmantoto birsti un rūpīgi noberzē podus tīrā, siltā ūdenī no visām pusēm. Lai mazgāšana būtu atvieglotāka, pievieno dažus pilienus trauku mazgājamā līdzekļa. Īpaši netīriem podiem līdzēs, ja svaigajam ūdenim no jauna pievienosi etiķi.

Lai arī pēc šīs mazgāšanas podi jau izskatīsies krietni labāk, ieteicams tos ielikt trauku mašīnā uz skalošanas režīmu. Tādējādi māla podi vienmērīgāk nožūs. Nav ieteicams uzreiz podus mazgāt trauku mašīnā, jo māla traukiem tas nav ieteicams, turklāt zemes paliekas var veicināt kanalizācijas aizsērēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!