Foto: Shutterstock
Lielai daļai cilvēku, izdzirdot vārdu "ziedputekšņi", prātā nenāk pašas labākās domas – vienam alerģija, citam sašmulētas drēbes, bet vēl kādam – redzamas pēdas uz ārā mēbelēm. Patiesībā to atgriešana perfektā izskatā it nemaz nav sarežģīta, ja apbruņojas ar pareizajiem līdzekļiem un seko noteiktiem tīrīšanas soļiem.

"Allshecooks" vēstī, ka pārsteigums ir patiesi nepatīkams, kad tiek ieraudzītas ziedputekšņiem apbērtās mēbeles. Bet velns nav tik melns kā to mālē – uzreiz noteikti nav jādomā, kā pēc iespējas ātrāk no tām atbrīvoties, jo tīrīšana patiesi būs pa spēkam.

Šo darbiņu, protams, nevajadzētu darīt tiem, kuriem ziedputekšņi izraisa alerģiju. Pat tiem, kuri ar šo problēmu nesaskaras, tīrīšanas procesā jāuzmana acis, deguns un mute. Tāpat šo darbiņu ieteicams ieplānot sezonas beigās, lai katru dienu nebūtu jāķeras pie tīrīšanas līdzekļiem no jauna.

Ja ziedputekšņi redzami uz stikla virsmām, pamēģini izmantot pašgatavotu tīrīšanas līdzekli un daudzas jo daudzas lupatiņas. Tīrīšanas līdzekli vari iegūt, sajaucot pudelē divas ūdens glāzes ar ¼ glāzi etiķa. Te labi noderētu pudele ar izsmidzināmo galu, jo tīrīšanas process ir gluži tāds pats, kā citos gadījumos – uzsmidzini un nobrauc pāris reizes ar lupatiņu! Etiķis šajā gadījumā ir svarīgs komponents, jo padara stiklu dubultspīdīgu.

Foto: Shutterstock

Koka un plastmasas mēbeļu tīrīšanā talkā jāņem trauku mazgāšanas līdzeklis, silts ūdens, kā arī noderēs iepriekšminētā pudele ar izsmidzināmo galu – mazgāšanas līdzeklis jāizmanto tik daudz, lai tas ūdenī saputotu. Šajā gadījumā tīrīšanas procesā nekas daudz nemainās, jo galvenais ir apbruņoties ar pacietību un nobraukt ar lupatu pār virsmu vairākus desmitus reižu.

Atceries, ka svarīgi notīrīt ne tikai augšējo daļu, bet vērst uzmanību itin visiem mēbeles stūriem. Ieteicams pēc tīrīšanas mēbeles pārslaucīt ar mitru lupatiņu.

Pītas mēbeles vari atbrīvot no ziedputekšņu slāņa, liekot lietā putekļu sūcēju. Kad tas izdarīts, tīri tāpat kā iepriekšminētās koka vai plastmasas mēbeles. Pēc tam kārtīgi pakrati mēbeli, lai pat vismazākās ūdens lāses iztecētu ārā. Plašāk par pītu grozu un mēbeļu tīrīšanu lasi šeit.

Foto: Shutterstock

Nereti āra dīvāni tiek papildināti ar kādu spilventiņu – lūk, to tīrīšana varētu būt nedaudz sarežģītāka. Tāpat ziedputekšņi var nokļūt uz mēbelēm neveiksmīgas sakritības gadījumā arī iekštelpās, piemēram, ziedošajai lilijai nokrītot tieši uz dīvāna malas. Sākumā jānokrata pēc iespējas vairāk ziedputekšņu – vari izmantot arī kādu stingrāku priekšmetu, lai tos izsistu ārā. Līdzīgi rīkojies arī tad, ja iespējams novilkt nost netīro pārvalku.

Mazgāšanai izmanto tādu pašu tīrīšanas līdzekli kā plastmasas un koka mēbelēm. Šajā gadījumā papīra dvielis vai lupatiņa nelīdzēs, tāpēc tīrīšanai jāizvēlas saraina un stingra birste. Procesa noslēgumā izskalo tīrīto materiālu un ļauj izžūt.

Grīdas segumu tīrīšanai vajadzētu izmantot šļūteni (vai arī jebkādā citādā veidā iegūt stipru strūklu). Ar spiedienu ziedputekšņi tiks aizpūsti prom, bet tavs uzdevums būs ūdeni vienkārši saslaucīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!