Foto: Shutterstock

Jau stāstījām, ka no 1. septembra visā Eiropas Savienībā nevarēs iegādāties putekļusūcēju, ja tā jauda pārsniedz 900 vatus (W). "Samsung" eksperti apkopojuši padomus, kam pievērst uzmanību, lai pircēji neapjuktu plašajā klāstā.

Lai izvēlētos savam mājoklim un tīrīšanas paradumiem atbilstošu putekļsūcēju, zemāk apkopoti marķējumos redzamie apzīmējumi un to nozīme.

Energoefektivitāte: norāda uz to, cik daudz enerģijas ierīce patērē un kā tās darbošanās atspoguļosies katra maciņā un elektrības rēķinos. No septembra energoefektivitāte tiks norādīta ar burtiem no A+++ līdz G, kur A+++ tiks atzīmēts kā enerģiju taupošākais līmenis, savukārt G – vismazāk energoefektīvākais.

Putekļu emisijas klase: uz putekļusūcēju enerģijas marķējuma ražotāji no burta A līdz G norāda to, cik labi konkrētā ierīce filtrē putekļus, kāda ir to cirkulācija un cik daudz no tiem nonāk atpakaļ telpā. Alerģiskākiem un jutīgākiem cilvēkiem putekļu emisijas klasei būtu ieteicams pievērst lielāku uzmanību, rūpīgi izpētot uz marķējuma redzamo burta atzīmi.

Mīksto un cietu segumu tīrīšanas efektivitātes klase: šo var uzskatīt par vienu no svarīgākajām atzīmēm uz putekļsūcējiem, jo tā norādīs, cik labi ierīce tiks galā ar netīrumiem uz cietā un mīkstā grīdas seguma. Arī šeit par putekļu sūkšanas kvalitāti liecinās burtu atzīme no A līdz G.

Foto: Shutterstock

Elektroenerģijas patēriņš gadā: uz marķējuma attēlotās kilovatstundas ir ražotāja veikts aprēķins par to, cik daudz elektrības konkrētais putekļsūcējs patērēs gada laikā. No 1. septembra šis patēriņš nedrīkstēs pārsniegt 43kWh gadā – līdz ar to rēķins par elektrību būs draudzīgāks. Speciālisti arī aprēķinājuši, ka, izvēloties energoefektīvāko putekļsūcēju klasi, gaidāmās ES izmaiņas visa putekļusūcēja mūža laikā ļaus ietaupīt līdz pat 70 eiro.

Trokšņu jeb skaņas līmenis: šis ir svarīgs aspekts jauna putekļsūcēja iegādē, ja mājās ir bērni vai dzīvnieki, jo norāda uz to, cik skaļi vai klusu darbojas ierīce. Lai vieglāk orientētos skaņu amplitūdā, noderīgi atcerēties, ka saruna mājās ir aptuveni 50 decibelu (dB) skaļa, savukārt motocikla rūkoņa ir aptuveni 100 dB. Vairums putekļsūcēju atrodami diapazonā no 73 līdz 80 dB, bet ir pieejami arī klusāki putekļsūcēji, kas darbojas 62 dB līmenī. Arī putekļsūcēji, kas skaļāki par 80 dB, no 1. septembra tirgū vairs nebūs pieejami.

Veikalos pieejamais putekļsūcēju klāsts un to tehniskās īpašības ir ļoti plašas, tāpēc līdzās marķējuma izpētei būtu svarīgi izvērtēt savus tīrīšanas paradumus, vajadzības, un definēt, kādas priekšrocības un trūkumi bijuši līdzšinējam putekļsūcējam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!