Foto: Shutterstock
Džinsa bikses, šorti, krekli, kleitas un jakas ir apģērba gabali, kas bieži tiek valkāti dienu no dienas, jo zilās krāsas dažādajiem toņiem iespējams pieskaņot dažādus drēbes gabalus. Parasti tās tiek vilktas gan dodoties ikdienišķās darba gaitās, gan arī brīvdienu atpūtas laikā, tāpēc to mazgāšana un intensīvā toņa saglabāšana ir aktuāls jautājums.

Džinsu jaka vai bikses parasti atrodamas gandrīz katra cilvēka skapī – gluži tāpat kā viena melna koteiļkleitiņa sievietēm un izejamā žakete vīriešiem. Ja gadījies nošmulēt džinsa auduma drēbi, jāsāk ar situācijas novērtējumu jeb jāsaprot, cik liels pleķis vai netīrums tas ir. Ja gadījies tikai nedaudz nosmērēt drēbi ar sinepju graudiņiem vai šokolādes gabaliņu, nevajag uzreiz mest bikses vai kreklu veļas mašīnā un slēgt iekšā divu stundu mazgāšanas režīmu.

Mazāko netīrumu iztīrīšanā labi noderēs ziepjaina auduma uzklāšana uz traipa, kā arī tīrīšana ar zobu birsti. Atceries, tu nemēģini izberzt caurumu, tāpēc tīri maigi un lēnām kustībām. Par citiem mājas darbiem, kuros tev var palīdzēt zobu birste, lasi šeit.

Regulāri mazgājot džins audumus veļas mašīnā, tas ļoti ātri izstaipās un izbalē, tāpēc daudzi cilvēki izvēlas šādas drēbes mazgāt retāk – mazos traipus iztīra līdzīgi kā minēts iepriekšējā rindkopā, taču smakas likvidēšanas nolūkos ieliek bikses vai jaku uz nakti saldētavā. Pamēģini arī tu!

Foto: Shutterstock

Protams, lielākoties ieteicams jebkuru drēbi mazgāt ar rokām, taču ar darba dienā uzkrāto nogurumu to realizēt ir teju neiespējami. Mazgāšanai veļas mašīnā izmanto aukstā ūdens režīmu (ja tāds ir), jo tas nodrošinās intensīvās krāsas saglabāšanu. Arī, ķeroties klāt mazgāšanai ar rokām, drīzāk auksts nekā karsts ūdens būs tīrīšanai atbilstošs.

Runājot par tīrīšanu, džinsa auduma drēbes ieteicams mazgāt no kreisās puses, gan mazgājot ar rokām, gan arī liekot veļasmašīnā. Tas palīdzēs saglabāt oriģinālo krāsu pēc iespējas ilgāk, kā arī tiks izmazgāti grūti aizsniedzamie stūri un, iespējams, sasvīdušākās vietas.

Ja vēlies saglabāt savu džinsa jaku un bikses tādos pašos izmēros, kādos nopirki, ieteicams tās nelikt žāvētājā. Šāda rīcība var novest pie jauniem un ne īpaši iepriecinošiem savilkumiem plecu rajonā, kā arī krokojuma vietās ilgāk saglabāsies mitrums (tas var novest pie nepatīkamajām smakām). Vislabākais veids ir tās uzlikt uz pakaramā un atstāt līdz pilnībā izžuvušas.

Ja pēc mazgāšanas drēbē parādījusies kāda nebijusi rieva, savilkušās krokās, kā arī audums izskatās nevīžīgi, to iespējams viegli likvidēt, liekot lietā gludekli. Arī gludināšanu ieteicams veikt no iekšpuses.

Padomi apkopoti no "BDG Media".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!